Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22874 miejsce

Górny Śląsk: Autorzy W24 w gronie Superdziadków 2012!

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się podsumowanie akcji reporterskiej „Superdziadkowie 2012”. Wśród nagrodzonych są autorzy W24 - Barbara i Adam Podgórscy!

 / Fot. Anna JachAkcję pod patronatem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, a jej partnerami były redakcje "Dziennika Zachodniego" i Polskiego Radia Katowice.

Celem projektu była promocja ludzi, którzy mimo dojrzałego wieku i zaprzestania w większości przypadków pracy zawodowej, nieustannie są aktywni w rodzinach i społeczeństwie, pełni pasji i twórczego zaangażowania na rozmaitych polach. Pomagają, doradzają, inspirują, wychowują, zachęcają, świecą przykładem. W jesieni życia wnoszą wiosnę w niejedno serce. Po prostu są.

 / Fot. Anna JachDariusz Łata, główny animator akcji podkreślał, że nie był to konkurs ani plebiscyt, a "Superdziadkiem 2012” mogła zostać każda osoba zgłoszona przez wnuczęta albo organizacje pozarządowe. Liczyło się oczywiście
odpowiednie uzasadnienie.

W tegorocznej edycji do Sali Marmurowej UW zaproszono 49 laureatów wraz z osobami nominującymi. Zarówno jedni, jak i drudzy odebrali dyplomy i upominki w z rak wicewojewody Piotra Spyry. - Bez was młodzi nie wiedzieliby kim są i dokąd powinni podążać - stwierdził wicewojewoda, wspominając własnego dziadka, powstańca, więźnia hitlerowskich obozów koncentracyjnych. W imieniu  / Fot. Anna Jachuczestników glos zabrała Małgorzata Gryczelak, emerytowana nauczycielka, obecnie wolontariuszka Stowarzyszenia Oligos. - Aby miłość dostać, trzeba ją najpierw dać - powiedziała.

Wszyscy obecni mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia urzędu i Sejmu Śląskiego, a grupa chętnych odbyła wycieczkę do redakcji "Dziennika Zachodniego".

W gronie Superdziadków znaleźli się Barbara i Adam Podgórscy, dziennikarze Wiadomości24.pl, autorzy wielu książek i działacze obywatelscy Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew i Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Autorzy W24 zostali zgłoszeni przez wnuczki: Magdalenę i Agnieszkę z rodzicami.

Zobacz resztę zdjęć --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

BasiaPL
  • BasiaPL
  • 21.05.2012 11:12

Gratulacje dla Podgórskich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieco spóźnione - przepraszam, ale szczere gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bravo super dziadkowie ... bravo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wnuczek i dziadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Urbanek
  • Antoni Urbanek
  • 23.04.2012 10:42

GRATULACJE dla Barbary i Adama!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A przy okazji. Wielka szkoda, że w galerii o Wilanowie tak mało i ubogo w opisach zdjęć. Szkoda, bo obiekt o arcy-ciekawej historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Magdalenie i Agnieszce !! jak to dobrze mieć młodych dziadków .

Komentarz został ukrytyrozwiń

/nasi kochani, Gorąco Wam gratulujemy !!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, Barbaro - serdeczne gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne gratulacje dla Basi i Adama !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.