Facebook Google+ Twitter

Górny Śląsk: Obywatele będą wspierać bezpieczeństwo narodowe

W Urzędzie Miejskim w Dąbrowowie Górniczej odbyło się zabranie założycielskie ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN).

 / Fot. Adam K. Podgórski
Przybyło blisko 40 osób z całej Polski, zajmujących się szeroko pojęta sferą nauki i praktyki dotyczącej bezpieczeństwa państwa i obywateli, przedstawiciele świata biznesu, polityki, szkolnictwa i społeczeństwa obywatelskiego.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Wizję nowego stowarzyszenie nakreślił płk Mieczysław T. Koczkowski, pomysłodawca i inicjator utworzenia SWBN, obecnie prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.
Pomysł zrodził się przy lekturze wniosków i rekomendacji wynikających z raportu opracowanego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego dotyczącego zakończonego w zeszłym roku Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego.
Dokument ten przekazuje wiele kwestii dotyczących bezpieczeństwa narodowego w ręce obywateli. Dlatego głównymi celami SWBN będą miedzy innymi:
1) upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym;
2) wspieranie postaw i działań obywatelskich mających na celu wzmacnianie bezpieczeństwa narodowego;
3) eksponowanie ochrony wolności i praw człowieka w kontekście bezpieczeństwa narodowego.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Po dyskusjach na temat założeń statutowych, organizacyjnych i ideowych uczestniczy spotkania podjęli uchwały o utworzeniu Stowarzyszenia Wspierana Bezpieczeństwa Narodowego, o powołaniu komitetu założycielskiego i o przyjęciu projektu statutu.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W skład Komitetu Założycielskiego weszli: Mieczysław T. Koczkowski, Zbigniew Podraza – prezydent Dąbrowy Górniczej i Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Gratulacje i życzenia z okazji utworzenia SWBN przesłali między innymi: minister Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, oraz europosłanka Małgorzata Handzlik.
Inne publikacje na ten temat:
http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/4378/Inauguracja_dzialalnosci_Stowarzyszenia_Wspierania_Bezpieczenstwa_Narodowego.html
http://www.ksoin.pl/powstaje_stowarzyszenie_wspierania_bezpieczenstwa_narodowego-strony,59,114.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.