Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Górny Śląsk: VII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska

Redakcja
Trwa rekrutacja! Po 10. młodych ludzi z Niemiec i z Polski weźmie udział we wrześniowych zajęciach VII Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej, pod hasłem: Etyka w dziennikarstwie w świecie różnorodnym kulturowo na przykładzie Śląska

Wczoraj na konferencji prasowej w Gliwicach poinformowali o tym Rafał Bartek, dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko Niemieckiej (Haus der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit) oraz Weronika Wiese, zajmująca się przygotowaniem i organizacją Akademii.

Udział w projekcie jest bezpłatny. O przyjęcie do akademii mogą ubiegać się młodzi ludzie w wieku od 19 do 26. lat, dziennikarze zawodowi i dziennikarze obywatelscy, studenci dziennikarstwa lub kierunków pokrewnych a także ci, którzy dopiero myślą o działalnosci w mediach. Kryterium znajomości języka niemieckiego dla uczestników z Polski i odwrotnie – polskiego dla chętnych z Niemiec, nie jest obowiązkowe. Akademia będzie tłumaczona symultanicznie w języku polskim i niemieckim..

Aby zakwalifikować się (nabór trwa do końca sierpnia 2012 r.) wystarczy nadesłać życiorys i pracę (tekst) na temat: „Etyka w dziennikarstwie. Czy stereotypy w przekazie medialnym są ciągle żywe?,

- Chętni zostana zakwaterowani w Gliwicach. Natomiast sześciodniowe zajęcia, w terminie 16 – 21 września 2012 roku, odbędą się w Gliwicach, Katowicach i Opolu – informuje Weronika Wiese. – Złożą się na nie liczne workshopy, wykłady oraz dyskusje, prowadzone i moderowane przez polskich oraz niemieckich ekspertów, jak Rafał Woś z Dziennika Gazety Prawnej. Gośćmi będą także inne osobistości ze świata mediów: Jacek Żakowski z Polityki, Piotr Semka, dziennikarz Uważam Rze, czy Andrzej Godlewski, dyrektor TVP. Uczestnicy poznają ciekawe i ważne aspekty etyki dziennikarskiej, aby pod okiem ekspertów dziennikarstwa samodzielnie przygotować krótką pracę dziennikarską. Poza tym zatroszczymy się o to, by zgłebili nieco świat mediów regionalnych, jak i otoczenie pod kątem krajoznawczym i historycznym.

Dyrektor Rafał Bartek podkreśla bogactwo i różnorodność programu tegorocznej Akademii. Twierdzi, że na Górnym Śląsku kwestia etyki dziennikarskiej nabiera szczególnego znaczenia poprzez kontekst historyczny, regionalny, a nawet etniczny. Nie każdy dziennikarz potrafi tak przedstawiać kwestie, często trudne i sporne, aby nie wzbudzać konfliktów czy zbędnych emocji.

Poprzednie edycje Akademii również organizowały: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.

Dane do kontaktu: Katarzyna Opielka, Menedżerka Projektów, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, tel.: +48 (32) 461 20 70, faks: +48 (32) 461 20 71,
e-mail:[email protected]
Więcej informacji na stronach: www.haus.pl, www.kas.pl.

Znajdź nas na Google+

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto