Facebook Google+ Twitter

Górny Śląsk: VII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska

Współautorzy: Barbara Podgórska

Trwa rekrutacja! Po 10. młodych ludzi z Niemiec i z Polski weźmie udział we wrześniowych zajęciach VII Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej, pod hasłem: Etyka w dziennikarstwie w świecie różnorodnym kulturowo na przykładzie Śląska

 / Fot. DWPN GliwiceWczoraj na konferencji prasowej w Gliwicach poinformowali o tym Rafał Bartek, dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko Niemieckiej (Haus der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit) oraz Weronika Wiese, zajmująca się przygotowaniem i organizacją Akademii.

 / Fot. Adam K. PodgórskiUdział w projekcie jest bezpłatny. O przyjęcie do akademii mogą ubiegać się młodzi ludzie w wieku od 19 do 26. lat, dziennikarze zawodowi i dziennikarze obywatelscy, studenci dziennikarstwa lub kierunków pokrewnych a także ci, którzy dopiero myślą o działalnosci w mediach. Kryterium znajomości języka niemieckiego dla uczestników z Polski i odwrotnie – polskiego dla chętnych z Niemiec, nie jest obowiązkowe. Akademia będzie tłumaczona symultanicznie w języku polskim i niemieckim..

Aby zakwalifikować się (nabór trwa do końca sierpnia 2012 r.) wystarczy nadesłać życiorys i pracę (tekst) na temat: „Etyka w dziennikarstwie. Czy stereotypy w przekazie medialnym są ciągle żywe?,

- Chętni zostana zakwaterowani w Gliwicach. Natomiast sześciodniowe zajęcia, w terminie 16 – 21 września 2012 roku, odbędą się w Gliwicach, Katowicach i Opolu – informuje Weronika Wiese. – Złożą się na nie liczne workshopy, wykłady oraz dyskusje, prowadzone i moderowane przez polskich oraz niemieckich ekspertów, jak Rafał Woś z Dziennika Gazety Prawnej. Gośćmi będą także inne osobistości ze świata mediów: Jacek Żakowski z Polityki, Piotr Semka, dziennikarz Uważam Rze, czy Andrzej Godlewski, dyrektor TVP. Uczestnicy poznają ciekawe i ważne aspekty etyki dziennikarskiej, aby pod okiem ekspertów dziennikarstwa samodzielnie przygotować krótką pracę dziennikarską. Poza tym zatroszczymy się o to, by zgłebili nieco świat mediów regionalnych, jak i otoczenie pod kątem krajoznawczym i historycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zainteresowana
  • zainteresowana
  • 26.07.2012 13:03

Super sprawa !! na pewno się zapisze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.