Facebook Google+ Twitter

Gorrąca salsa prosto z Wysp... Brytyjskich!

Zobacz, co myślą o kongresie jego uczestnicy i poznaj najwspanialszych salseros świata!

Wszyscy, którzy kochają salsę i jej odmiany, mogą zobaczyć, co się działo podczas największego kongresu salsowego w Europie - 6th INTERNATIONAL UK SALSA CONGRESS 12-14 OCT 2007.

To jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych spotkań salsowych na naszym kontynencie. Impreza odbyła się po raz szósty, ale pierwszy raz w nowym miejscu, w uroczej nadmorskiej miejscowości oddalonej o 3 godziny jazdy od Londynu - Bournemouth.

Kompleks Bournemouth International Center gościł salsową śmietankę z całego świata. W jednym miejscu swoje układy tańczyli m.in. Diego&Carla, Tony Lara, Adrian&Anita, Adeline, Eric Lalta & Lina , Noel Murray, Roshnita Sampath, David (Driver) Daniel Francis, Olivia Newell, Val Hand. Wśród tych znakomitych tancerzy nie mogło zabraknąć artystów z Polski.

Nasz kraj reprezentowali – Monika Grzelak i Przemysław Wereszczyński – Vice Mistrzowie Świata w Mambo, Mistrzowie Polski w Mambo i Salsie - tancerze z Gdyni. Artyści są taneczną wizytówką Trójmiasta. Mało kto wie, że to właśnie oni przyczynili się do rozpowszechnienia kultury salsowej w Polsce Północnej oraz stworzyli jedną z najlepszych szkół tańca w naszym kraju. W Bournemouth byli jedyną parą z Polski.

Monika z Przemkiem otworzyli kongres tańcząc zjawiskową choreografię ułożoną przy pomocy Frankie Martineza - Swing Thing. Natychmiast rozgrzali publiczność, która liczyła prawie 2 tys. osób! Temperamentem, energią i perfekcją zelektryzowali widownię, której podczas pokazu nie raz przeszły po plecach ciarki...

Warto podkreślić, że nie jest łatwo dostać się na kongres w Anglii. Tancerze poddawani są dość ostrej selekcji, a pokazy mają bardzo wysoki poziom. Niewątpliwie salsowy kongres w Anglii to prestiżowa impreza i nie każdy może na niej zatańczyć. Prócz pokazów, kongres to również czas warsztatów, które prowadzili najwspanialsi instruktorzy świata oraz wspólnych wieczornych imprez, podczas których międzynarodowi salseros bawili się w takt gorących rytmów.

Zobacz, co myślą o kongresie jego uczestnicy i poznaj najwspanialszych salseros świata!!http://www.thedigitalart.eu/galeries/all/1/, http://youtube.com/watch?v=jPEhIrnfUFU

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.