Facebook Google+ Twitter

Górski, Kalisz, Wildstein, Król. Krótki przegląd literacki

Kto powiedział, że długie jesienne wieczory muszą być nudne i chłodne? Aby było ciekawie i gorąco, wystarczy sięgnąć po książki, które poniżej polecam. Naprawdę warto! Trochę kabaretu i polityki w sam raz na jesienno-zimowe weekendy.

 / Fot. Wyd. ZnakRobert Górski, Mariusz Cieślik, "Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne moralnego niepokoju". Wydawnictwo Znak.

Jeden z najdowcipniejszych ludzi w Polsce, który bawi Polaków od wielu lat. W Kabarecie Moralnego Niepokoju, w którym występuje, w sposób zabawny, a zarazem podszyty inteligencją, komentuje wydarzenia polityczne, społeczne, sportowe. "Wizyta księdza" czy "Telefon do ojca" to skecze, z których się śmiejemy i które chętnie oglądamy. „Jak zostałem premierem” to bardzo ciekawy wywiad, z którego dowiadujemy się, dlaczego Robert Górski zrezygnował z geologii i poszedł na polonistykę albo jak znalazł się na promocji wódki Kremlovskaja. Jak uważa rozmówca Cieślika, śmiech jest najbardziej demokratyczną bronią, dlatego używa jej np. wtedy, gdy razem ze swoimi kolegami z kabaretu parodiuje premiera. Jest oglądany zarówno przez prezesa Kaczyńskiego, jak i polityków PO.

Piotr Zaremba, Michał Karnowski, "Niepokorny" - wywiad z Bronisławem Wildsteinem. Wydawnictwo Fronda.

Bronisław Wildstein, pisarz, dziennikarz, publicysta "Uważam Rze" znów  / Fot. Wyd. Frondaprzemówił. Tym razem w rozmowie ze znamienitymi redaktorami Zarembą i Karnowskim opowiada po raz pierwszy o sobie - od chwili urodzenia. Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że Wildstein należał do Wielkiej Loży Narodowej Francji, o czym na ucho szeptała mu Hanna Krall, a także, co sądzi o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Komentuje wydarzenia historyczne, w których brał udział, a także ocenia kampanię prezydencką Jarosława Kaczyńskiego z 2010 i inicjatywę polityczną polityków PJN-u i Ziobrystów. Jaki jest Bronisław Wildstein? Ta lektura przynosi nie jedną, a wiele odpowiedzi na to pytanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.