Facebook Google+ Twitter

Gortat: chcę zlać Hiszpanów w finale!

- W meczu o złoto trzeba wziąć rewanż na Hiszpanach - mówi Marcin Gortat, środkowy reprezentacji Polski, w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Marcin Gortat / Fot. http://www.flickr.com/photos/caizaragoza/3857957547/"Polish Hummer" bardzo stanowczo podchodzi do sprawy walki o upragniony medal mistrzostw Europy i nie uważa, że brak podstawowych graczy drużyn Litwy czy Turcji będzie jakimkolwiek ułatwieniem. - W ogóle nie powinniśmy zastanawiać się nad tym, kogo zabraknie. Przecież nie będziemy grać pięciu na czterech - twierdzi.

Marcin miał szanse zmierzyć się z Hedo Turkoglu, kolegą z Orlando Magic, ale kontuzja mu w tym przeszkodziła. Z niecierpliwością wyczekuje na mecz pierwszej rundy z Turcją i zapytany o opinie o koledze, zażartował: - Hedo zdaje sobie sprawę, że w Europie nie ma przepisu o trzech sekundach w obronie i będę na niego czekał na pomalowanym polu pod koszem. Ja dobrze wiem, że on tam wbiega z zamkniętymi oczami, nic nie widzi i rzuca piłkę gdziekolwiek, byleby bliżej obręczy - po czym się uśmiechnął.

Gortat mówi również o tym, jak bardzo różnią się treningi z kadrą od tych w NBA. Porównuje to z drogami w Niemczech do naszych w Polsce. Dwugodzinne treningi nijak się mają do sześciogodzinnych w Ameryce, ale sportowiec uważa, że nawet dzięki nim kadra lepiej rozumie się na boisku, a to jest najważniejsze.

Na zakończenie środkowy Orlando Magic podtrzymuje swoje zdanie o tym, iż Polacy mają szanse na bardzo dobry wynik na mistrzostwach. - Tak. Chcę zagrać w finale z Hiszpanią i zlać ich na naszym boisku. To moje marzenie. Szczególnie intensywnie myślę o tym od porażki z tym zespołem w Saragossie - mówi Marcin Gortat.

Więcej: sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Postawa Marcina mi się bardzo podoba. Takiego stylu uczą na oceanem Europejczykom, szczególnie Polakom tego brakuje. Takie podejście przed mistrzostwami po prostu musi być, nawet jeżeli "przypadkiem" zostaną bez medalu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, żeby nie skończyło się tym, że medalu nie zdobędziemy i wszyscy rzucą się na kadrę, że zawiedli. Dobry wynik z kolei byłby świetną promocją basketu nad Wisłą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I takie stawianie sprawy (walczymy o złoto) mi się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W podobnym tonie o potyczce z Hiszpanami mówił mi w sobotę Szymon Szewczyk, tym bardziej, że nasi czuli się zespołem lepszym i trochę skrzywdzonym przez arbitrów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.