Facebook Google+ Twitter

Góry, przygoda i sporty ekstremalne czyli 11. Explorers Festival

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-09 15:51

W tym roku już po raz jedenasty odbywa się w Łodzi Explorers Festival, jeden z największych w Europie festiwali gór, przygody i sportów ekstremalnych.

W dniach 18-22 listopada w Sali Kinowej Politechniki Łódzkiej pojawią się największe gwiazdy światowej eksploracji, alpinizmu i sportów ekstremalnych. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Will Steger (legenda eksploracji polarnej i członek historycznej wyprawy TransAntarctica Expedition ’89), James Hooper (Wyprawa Roku 2008, wg National Geographic), Józefa Nyka (jeden z największych polskich znawców alpinizmu) oraz Elizabeth Wald (światowa znakomitość w dziedzinie fotografii reportażowej).

Jak co roku, w sobotni wieczór wręczone zostaną nagrody: Explorer dla największych zdobywców i odkrywców Ziemi oraz Camera Extreme dla najwybitniejszych twórców dzieł o eksploracji, sportach ekstremalnych i działaniach niezwykłych.

Głównej części festiwalu będą towarzyszyły również odbywające się na Stratosferze zawody wspinaczkowe "Zdobywamy Everest" oraz Wielka Lekcja Geografii, której celem jest rozwijanie wśród młodzieży pasji poznania. W Manufakturze pokazana zostanie także organizowana wspólnie z Greenpeace wystawa "Planeta w gorączce", poświęcona skutkom globalnego ocieplenia.

Ponadto, w niedzielny wieczór w klubie "Wytwórnia" odbędą się koncerty: Wojciecha Hofmanna, Anthimos – Skowron United oraz Ryszarda Sygitowicza & Jacka Królika.

Pełen program Festiwalu wraz z biogramami zaproszonych gości dostępny jest na stronie: www.explorersfestival.pl.www.explorersfestival.pl

Szczegółowy program festiwalu na stronie: http://www.explorersfestival.pl/11/program.htmlhttp://www.explorersfestival.pl/11/program.html


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.