Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9487 miejsce

Goryl z opolskiego z zoo wpadł w furię. Zwierzę zdenerwowało się na przedrzeźniających je żartownisiów

Dowcipnisie, którzy przedrzeźniali goryla w opolskim zoo uciekali w popłochu, gdy Ashmar zaatakował szybę oddzielającą zwierzęta od zwiedzających.

 / Fot. zrzut ekranuCałe zajście widzieli pracownicy ogrodu. Kilka osób podeszło do szyby oddzielającej zwiedzających od goryli i zaczęło pukać w barierę, wykrzywiając twarze i pokazując przy tym „małpie”miny. Ashmar, widząc strojących sobie z niego żarty dowcipnisiów, nie wytrzymał, doskoczył do szyby i z całej siły w nią kopnął. Ta pod wpływem uderzenia w jednej sekundzie pokryła się siecią bruzd i pęknięć.

Kiedy żartownisie zorientowali się, że Ashmar nie da sobie w kaszę dmuchać, uciekli w popłochu. - Nic im nie zagrażało, bo szyba oddzielająca goryle od zwiedzających jest bardzo gruba i specjalnie skonstruowana. Cios Ashmara spowodował, że pękła tylko pierwsza z jej sześciu warstw – mówi Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego ogrodu zoologicznego. Goryle w nerwach reagują dwojako: całkowitym ignorowaniem (obracając się plecami np. do zwiedzających) albo atakiem. Ostatnio goryl rzucił się na szybę w 2005 roku, kiedy stadko wpuszczano na nowy wybieg.

- Kopnął w ściankę tak, jak to robią karatecy. Inne agresywne zachowania pojawiają np. przed tym, kiedy goryl ma być uśpiony do jakiegoś zabiegu – tłumaczy dyrektor. Trudno odpowiedzieć, czy goryl łatwo daje się ponieść emocjom. Pracownicy zoo w Opolu tego nie sprawdzali, ale dyrektor wspomina taką historię sprzed 10 lat: - Goryl poturbował wtedy kobietę w Rotterdamie. Po sprawdzeniu kamer okazało się, że przychodziła ona regularnie przed wybieg goryli i patrząc w oczy przywódcy stada, robiła w jego kierunku dziwne ruchy i pozy – wspomina Sobieraj.

Czytaj także: Świnka Raćka promuje Fundację Pies Szuka Domu. Spotkać ją możecie na sopockiej plaży


- Co ciekawe, kiedy ten goryl przeskoczył fosę, skierował się dokładnie na tę kobietę. Znaczy – upatrzył ją sobie – dodaje. W Opolu do uszkodzenia innej szyby z winy zwiedzających doszło także dwa lata temu. Chłopiec zwiedzający zoo uderzył kamieniem w szybę akwarium uchatek. Pierwsza warstwa pękła, na szczęście reszta wytrzymała napór 1000 metrów sześciennych wody. Wymiana szyby u goryli będzie kosztowała 30 tys. zł.Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Innym też nerwy puszczają link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.