Facebook Google+ Twitter

Gorzki to chleb jest polskość

Przedwyborcze zabiegi i starania kandydatów by pozyskać głosy obywateli są naprawdę coraz bardziej wyszukane. I to dotyczy również naszego kraju.

Potwierdziła je ostatnia kampania przedwyborcza. Panowie ścigający się o fotel prezydenta RP wybierali różne warianty. Jeden postawił na tradycyjny filmik reklamowy z rodziną, drugi zasypał nas billboardami z wizerunkiem swojej osoby, twierdząc jednak, że to POLSKA, a nie ON jest najważniejsza, jeszcze inny zatrudnił blond piękności, które śpiewając i tańcząc, próbowały wmówić, że: „To on!!! To on!! To on!! Sprawi, że lepszy będzie kraj!!!”. Metody jednak, mimo iż panowie bardzo się starali, trochę zawiodły.

Ponad połowa Polaków, która oddała swój głos, nie zdołała jednak wyłonić lidera. Druga tura przed nami, ale nie zdziwię się, jak żenujące scenki z udziałem polityków, których jesteśmy świadkami prawie każdego dnia, sprawią, że naród zamiast pójść do urn, skorzysta z uroków rozpieszczającej nas w ostatnim czasie pogody…

To miały być wyjątkowe wybory. Mimo iż nagłe i niespodziewane, to jednak utwierdzające w świadomości, że są one konieczne. Naiwny był ten, kto myślał, że tragedia w Smoleńsku zmieni oblicze gier politycznych. Ja jednak się nie łudziłam. Pozwoliło mi to oszczędzić sobie rozczarowania. I tak zamiast szacunku i tolerancji, mamy obelgi i wielosłowie, zamiast spokoju i zrozumienia - procesy i oskarżenia. Czyli wszystko po staremu.

Szkoda, że, mimo ogromnej chęci nie mogę się doszukać pozytywnych cech tej kampanii przedwyborczej. Rywalizujący ze sobą Kaczyński - Komorowski jacyś szarzy i bezbarwni, obietnice kiepskie i niezadowalające, atmosfera, mimo lata, mało gorąca.

Euforii po ogłoszeniu wyników wielkiej pewnie też nie będzie, chyba, że wygra bliźniak… Żywię jednak nadzieję, że tak się nie stanie, kontrowersjom nie byłoby końca... a i wtedy słowa Kamila Norwida zacytowane w tytule uderzyłyby w nas ze zdwojoną siłą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.