Facebook Google+ Twitter

Gorzów. Dukaty w wybranych punktach handlowych

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 12:05

Już w najbliższą sobotę na terenie Gorzowa do obiegu wejdą Orły Gorzowskie, czyli lokalne dukaty mające promować miasto i jego związki z symbolem orła polskiego. Będzie nimi można posługiwać się w punktach handlowych, ale także zatrzymać na pamiątkę.

Orły Gorzowskie wybili najlepsi mincerze Mennicy Polskiej uzyskując honorowy patronat władz miasta. Przygotowali oni trzy rodzaje tych wyjątkowych dukatów:
- łącznie 40 tys. mosiężnych Orłów o nominale 4 w wersji obiegowej, które będzie można wymieniać na towary i usługi w wybranych punktach handlowych Gorzowa od 17 lipca aż do 31 sierpnia 2010 roku (jako równowartość 4 złotych).
- jedynie 500 sztuk srebrnych Orłów o nominale 40, które są walorami kolekcjonerskimi (nie można nimi posługiwać się w sklepach).
- tylko 500 sztuk srebrnych Orłów o nominale 40, w wersji srebrnej oksydowanej (dzięki specjalnej technice oksydowania uzyskały one wygląd postarzony, który nawiązuje do królewskiej tematyki dukatów). Są one również jedynie walorami kolekcjonerskimi.
Celem emisji jest promocja Gorzowa wśród turystów i numizmatyków z całej Polski, a także przypomnienie historii miasta i jego związków z symboliką narodową naszego kraju.Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.