Facebook Google+ Twitter

GORZÓW. Oszuści pod kluczem

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-23 07:41

Małżeństwo z Gorzowa, dokonujące oszustw za pośrednictwem Internetu, zatrzymane zostało przez policjantów z Gorzowskiej KMP. Potwierdzono, że na konto oszustów wpłynęło około 80 tys. zł, a liczba oszukanych osób przekroczyła 40.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą gorzowskiej KMP zatrzymali Beatę i Marka S. (29 i 30 lat). Małżonkowie z Gorzowa zorganizowali za pośrednictwem Internetu sieć sprzedaży detalicznej. Przy wykorzystaniu portali aukcyjnych oferowali nabywcom telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny a nawet opony do samochodów. Niestety, w większości przypadków zakupione towary nigdy nie trafiły do odbiorców, a suma poniesionych przez nich strat sięga 80 tys. zł.

Małżonkowie S. działali od kwietnia ubiegłego do stycznia tego roku. Aby uniknąć namierzenia przez klientów oferowane przedmioty wystawiali do sprzedaży przez podstawione osoby. Na zakładane w ten sposób konta trafiały przekazywane podczas zakupu pieniądze. Policja potwierdziła, że liczba oszukanych w ten sposób osób przekroczyła 40. Pod koniec ubiegłego tygodnia zarówno mężczyzna jak i kobieta usłyszeli zarzuty dokonania oszustw. Za popełnienie tych przestępstw grozi podejrzanym do 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

KWP/b

gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.