Facebook Google+ Twitter

Gorzów uznany za Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju

Gorzów Wielkopolski otrzymał tytuł "Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju". Za co? Za kilka innowacyjnych rozwiązań w inwestycjach miejskich, m.in. za przebudowę ulicy i modernizację zabytkowego budynku szkoły II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie.

 / Fot. Własność publicznaKiedyś nasi dziadowie i ojcowie budowali to, co nasi współcześni rujnują teraz i niszczą. Nie warto nawet tego tematu rozwijać. Wszyscy dobrze wiemy o co chodzi. Przykłady i dowody zbyteczne. Jest też w tej tematyce coś takiego, co musi budzić zdziwienie. Oto, dla przykładu. Znany polski polityk młodego pokolenia, osiadły jakiś czas temu w Krakowie, oznajmił był raz Polakom, że ma świetny pomysł na poprawę skuteczności i szybkości pracy sądów. Wprowadził więc sądy jednodniowe. Nie wiedział biedaczysko, że takie istniały wcześniej, w PRL. Inny polityk zapewniał o odkrywczym pomyśle, na tworzenie przedszkoli, których bardzo brakuje w Polsce. Pomysł nie sprawdził się w praktyce. A wystarczyło nie niszczyć przedszkoli po PRL.

Dajmy spokój polityce. Mamy jej dość na co dzień. Ale też mamy za mało budowania. Budowania wszystkiego. Dobrych obyczajów, wzajemnego szacunku, kultury osobistej, szacunku dla autorytetów i w ogóle dla ludzi, itp. Zejdźmy jednak z morałów. I z moralności. Przejdźmy do prostych konkretów dnia codziennego. Spójrzmy trzeźwym okiem na świat wokół nas. Widzimy wokół najróżniejsze przykłady bałaganu. Widzimy nieuczciwą grę włodarzy miast i gmin. Dostrzegamy ich nienormalne zwyczaje w kreowaniu się na świetnych gospodarzy terenu, którym kierują i zarządzają. I to nas na ogół bardzo denerwuje. Ale nic z tym nie możemy zrobić.

Gorzów otrzymał tytuł "Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju" - pisze gazeta.pl. I uczciwie pyta: za co? Sama też sobie odpowiada. Między innymi za przebudowę ul. Sybiraków i modernizację zabytkowego budynku II LO. Ale mieszkańcy ulicy i uczniowie liceum przecierają oczy ze zdumienia. Chwileczkę, moi panowie. Ktoś jednak wpierw tę wysoką ocenę Gorzowowi wystawił żeby mógł zwyciężyć. Ktoś też musiał wysłać do odpowiednich urzędów swoje propozycje popisowych rozwiązań inwestycyjnych w dwóch wspomniany obiektach. A co najważniejsze odważnie dowodził o innowacyjnych rozwiązaniach w nich stosowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.