Facebook Google+ Twitter

"Goście" - multimedialny pokaz Teatru Remus i Linasa Domarackasa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-06 23:45

„Goście” to multimedialny pokaz artystyczny realizowany we współpracy zespołu artystycznego Teatru Remus z litewskim artystą-plasteykiem, Linasem Domarackasem, na motywach książki Diane Ackerman „Azyl – opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO”.

Spektakl ten jest niezwykle nowatorskim spojrzeniem na temat Holocaustu. W pokazie wykorzystane zostaną elementy teatru, pieśni, muzyki granej na żywo oraz z odtwarzaczy mechanicznych, rzeźby, fotografii, autorskiego oświetlenia, oraz projekcji multimedialnych.

Historia ukrywania w zakamarkach wybiegów dla dzikich zwierząt Żydów wyprowadzonych z getta przez ówczesnego dyrektora warszawskiego ZOO, Jana Żabińskiego i jego żonę Antoninę, sama w sobie może stanowić metaforę Holocaustu.


Historia opisana przez Diane Ackerman, przy całym swoim nieprawdopodobieństwie i ogromnym potencjale dramaturgicznym, jednocześnie bardzo silnie działa na wyobraźnię, zwłaszcza teatralną i wizualną. Przenikanie się świata ludzi i zwierząt, rozmywanie granic pomiędzy tymi światami - salon pełen zwierząt, klatki pełne ludzi – jest to niezwykle bogate pole do poszukiwań artystycznych, szczególnie dla takiego gatunku teatru i języka teatralnego, który uprawia Teatr Remus.

OBSADA:Plakat spektaklu Goście
Agnieszka Hakizimana, Dominika Jarosz, Zbigniew Kowalski, Sean Palmer, Monika Sadkowska, Łukasz Wójcicki.

REŻYSERIA:
Katarzyna Kazimierczuk

Premiera: 10 listopada 2010
pozostałe spektakle: 11-14 listopada 2010
Teatr Remus, ul. Targowa 80

WSTĘP WOLNY!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.