Facebook Google+ Twitter

Goście z Niemiec w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

W dniach 18-20 września uczniowie Liceum Garczyńskiego mieli przyjemność gościć kolegów i koleżanki ze szkoły partnerskiej z Michendorf (Niemcy). W wymianie finansowanej ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży udział wzięło 13 uczniów z Polski i 14 z Niemiec oraz ich opiekunowie.

Martyna Przygodzka i Klaudia Olak z klasy IIa tak wspominają to szkolne wydarzenie:

Młodzież zespołu szkół nr 1 oraz goście z Niemiec. / Fot. Z archiwum szkołyGoście przyjechali 18 września o 11.30. Panowała niesamowita atmosfera, niecierpliwość mieszała się z zaciekawieniem. Wszyscy z uśmiechem na twarzy przywitaliśmy się serdecznie.

Pierwszy dzień był dniem zapoznawczym. W naszym liceum odbyły się różne gry i zabawy integracyjne. O godz. 14. pojechaliśmy na wspólny obiad do restauracji "Czwórka", po posiłku udaliśmy się na długi spacer po mieście. W końcu dotarliśmy do hali "Zbąszynianka", gdzie rozegraliśmy zacięte mecze siatkówki w mieszanych polsko-niemieckich drużynach.

Następnie wróciliśmy nad jezioro, gdzie czekała na nas kolejna atrakcja-rowery wodne, na których bardzo sympatycznie spędziliśmy czas. Zmęczeni i zadowoleni, mając już "swojego Niemca", udaliśmy się do domów.

Młodzież w Międzyrzeczu. / Fot. Z archiwum szkoły19 września spotkaliśmy się wszyscy w szkole w celu dalszej integracji. Następnie ruszyliśmy do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień w Kaławej w celu zwiedzania bunkrów. Tam dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji związanych z historią Polski i Niemiec, jednak najbardziej zaintrygował nas nietoperz Gacek zwisający na ścianie bunkrów.

Po zakończonym zwiedzaniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy czołgu, po czym udaliśmy się do autobusu i czekała nas już tylko droga do domu na obiad oraz wyczekiwany przez nas z niecierpliwością czas wolny.

Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.