Facebook Google+ Twitter

Goście z Polski w Vancouver prowadzą wykłady dla Polonii

O aktualnej sytuacji w Polsce oraz obchodach urodzin Czesława Miłosza, polonijna społeczność w kanadyjskim Vancouver mogła usłyszeć od gości z Polski - Stanisława Michalkiewicza i prof. Marka Zaleskiego.

Polskie akcenty w Vancouver / Fot. Michał Radoszewski19 września w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów Stanisław Andrzej Michalkiewicz mówił na temat "Polski wobec kryzysu". Bardzo przystępnie i rzeczowo przedstawiony został słuchaczom mechanizm obecnego światowy kryzysu ekonomicznego. Jego polski aspekt był już bardziej enigmatyczny. Niemniej jednak, jak na tutejsze polonijne warunki, dopisała frekwencja – przybyło ponad 150 osób.

W tym samym miejscu, 19 września, Grupa Epizod zorganizowała spotkanie z Prof. Markiem Zaleskim, który przeprowadził wykład pt: "Czesław Miłosz jako uczestnik debaty publicznej"". Prelekcja ta wygłoszona została dla znacznie mniejszego audytorium - tylko 30 osób. Prof. Marek Zaleski przedstawi również twórczość Czesław Miłosza anglojęzycznym słuchaczom - 22 września w John’

Twórczość Czesława Miłosza, w związku z obchodami setnej rocznicy jego urodzin, zostanie ukazana Polonii również na koncercie - spektaklu, który odbędzie się 23 września w Evergeen Theatre w Coquitlam. W pierwszej części pt. "Ciemna miłość własna" wystąpi znany polski aktor Jerzy Zelnik. Będzie to poetycki spektakl z muzyką jazzową, w opracowaniu Mateusza Zelnika. W drugiej części pt. "Gdzie słońce wschodzi i kiedy zapada", w montażu poetyckim Krzysztofa Miklaszewskiego wystąpią polonijni aktorzy.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z ww spotkań.

Możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.