Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17071 miejsce

Gościem "Dnia z VIP-em" w W24 był Tomasz Tomaszewski

5 września gościem naszego cyklu „Dzień z VIP-em” był Tomasz Tomaszewski, jeden z najlepszych polskich fotografików prasowych.

Od lewej: Michał Chrzanowski, Marcin Pietrzyk, Radek Zawadzki, Tomek Osuch, Weronika Trzeciak, Tomasz Tomaszewski, Marek Wiśniewski, Andrzej Hajdasz oraz / Fot. w24Tomasz Tomaszewski, jeden z najbardziej znanych fotografików prasowych, spotka się w naszej redakcji z pasjonatami obiektywu. W ramach nowego cyklu Wiadomości24.pl, „Dzień z VIP-em” zaprosimy zainteresowanych tajnikami warsztatu fotograficznego.

Termin spotkania: 5 września, godzina 11-14
Miejsce spotkania: siedziba Polskapresse, ul. Domaniewska 41, budynek Saturn, II piętro


Podobnie jak w przypadku warsztatów z Jarosławem Kuźniarem, zajęcia są bezpłatne, a uczestniczyć w nich będą mogli zarówno autorzy W24, jak i osoby spoza serwisu.

Tomasz Tomaszewski, fotoreporter prasowy, współpracujący m. in. z National Geographic, podczas 3-godzinnych warsztatów opowiadać będzie o specyfice fotografii prasowej i o tajnikach warsztatu; odpowie także na Wasze pytania. / Fot. .

Na liście uczestników warsztatów znaleźli się:


Marek Wiśniewski
Andrzej Hajdasz
Radosław Zawadzki
Tomasz Hens
Tomasz Osuch
Adam Falkowski
Weronika Trzeciak
Marcin Pietrzyk
Michał ChrzanowskiCo należało zrobić, by dołączyć do uczestników warsztatów?

Kilka gwarantowanych miejsc pozostawiamy dla naszych autorów z serwisu W24, którzy dali się poznać jako ciekawi fotoreporterzy (skontaktujemy się z wybranymi osobami poprzez pocztę wewnętrzną).

Internauci, którzy nie są autorami W24, ale chcieliby uczestniczyć w spotkaniu z Tomaszem Tomaszewskim, też będą mieć szansę. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i opublikować zdjęcie lub galerię zdjęć prasowych, reporterskich.Czego oczekujemy? Zrób zdjęcie, które daje do myślenia

„Namawiam, by nie dokumentować świata, ale by dostrzegać takie momenty, które zawierają w sobie tajemnicę […]Ludzie już wiedzą jaki jest słoń, więc fotografia przestaje być oknem skierowanym na nieznane. Dziś bardziej jest lustrem, w którym odbija się osobowość tego, który naciska migawkę. [...]Niestety, zbyt często ludzie za mocno skupiają się na aspekcie technicznym i nie myślą na co patrzą. Albo raczej patrzą, a niczego nie widzą”…

Tak mówił Tomasz Tomaszewski w w wywiadzie dla Wiadomości24.pl

Wiele razy mieliśmy przyjemność publikować właśnie takie zdjęcia. Liczymy więc, że i tym razem zadanie nie będzie zbyt trudne.

Terminy:

W dniach od 8 do 12 sierpnia skontaktujemy się z autorami W24, których chcemy zaprosić na warsztaty.

Od 8 do 28 sierpnia czekamy na zdjęcia internautów spoza serwisu, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu.

29 sierpnia opublikujemy listę 10 osób.

***
Tomasz Tomaszewski: Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Publikuje m. in. w pismach: "Stern", "Paris Match", "New York Times", "Vogue", "Die Zeit", "Elle". Wydał kilka książek autorskich: "Ostatni" - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), "W poszukiwaniu Ameryki" (tekst Małgorzata Niezabitowska), "Cyganie polscy" (tekst Jerzy Ficowski). Autor wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Od roku 1999 jest głównym konsultantem polskiej edycji National Geographic.

Dołącz też do naszego wydarzenia na Facebooku!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Co za dziwne czasów pomieszanie! Zajawka w czasie przeszłym, reszta w czasie przyszłym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 16:06

Panie Andrzeju, nie dam się tak szybko skosić.
Ponoć tutaj nie ma podziałów ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim spotkania z naprawdę wartościową postacią wśród polskich fotografów i mam nadzieję, że takie spotkania doprowadzą do jeszcze większej profesjonalizacji naszego serwisu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uprzejmie i bardzo proszę o podpisanie fotografii, kto gdzie stoi... Rozpoznaję tylko gościa i Weronikę...Pozdrawiam uczestników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zazdroszczę tym szczęśliwcom, bo też bym chciała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznaję, że mój wywiad z Tomaszem Tomaszewskim zmienił moje spojrzenie na fotografię. Miło mi więc czytać, że i Państwu jest bliska "filozofia" fotografowania naszego kolejnego gościa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W marcu TVP Kultura emitowała program z cyklu "Niedziela z ...", którego bohaterem był właśnie Tomasz Tomaszewski, a który prowadziła moja ulubiona dziennikarka Agnieszka Szydłowska :). Tutaj można obejrzeć urywek, gdzie T. Tomaszewski mówi czym dla niego jest fotografia https://www.facebook.com/photo.php?v=3895505885129

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam ciekawą rozmowę z Tomaszem Tomaszewskim w GW
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14398600,Tomaszewski_o_fotografii__Odebrano_mi_zawod__Dzis.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała postać, artysta i sympatyczny pan:) Widziałam wszystkie jego wystawy w Polsce i jedną gdzieś w Skandynawii, ale nie pomnę już gdzie. Było zawsze interesująco. Czekam na relację ze spotkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.