Facebook Google+ Twitter

Gosiewski krytykuje politykę finansową rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 08:13

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS powiedział, że błędem rządu Donalda Tuska jest próba utrzymania za wszelką cenę deficytu budżetowego na dotychczasowym poziomie.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podał przykład działania rządów w krajach zachodnich, jak na przykład Niemcy, gdzie skutki kryzysu próbuje się minimalizować zwiększaniem deficytu. Zdaniem Gosiewskiego uparte trzymanie się założeń budżetowych można tłumaczyć tylko dążeniem do szybkiego przyjęcia euro w Polsce. Taka polityka - według polityka PiS - może doprowadzić do pogorszenia sytuacji przedsiębiorstw utrzymujących się z zamówień budżetowych, jak na przykład zakładów zbrojeniowych.

Przemysław Gosiewski podkreślił, że niektóre propozycje ograniczenia wydatków to zabiegi propagandowe. Za taki uważa między innymi pomysł zawieszenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Przypomniał, że środki na finansowanie partii politycznych to zaledwie 3 promile w skali całego budżetu państwa. Ich odcięcie - według polityka PiS - znacząco utrudni komunikowanie się opozycji ze społeczeństwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.