Facebook Google+ Twitter

Gosiewski: można zmniejszyć akcyzę na paliwo bez straty dla budżetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-12 07:53

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski uważa za możliwe zmniejszenie akcyzy na paliwo bez strat w budżecie państwa.

Polityk PiS, który był gościem Sygnałów Dnia w Programie I Polskiego Radia, powiedział, że zmniejszenie dochodów z akcyzy mogą zrekompensować wpływy z podatku VAT. Jego zdaniem, za obniżką akcyzy przemawia też obecny wzrost gospodarczy w Polsce.Przemysław Gosiewski uważa, że obniżka akcyzy wpłynęłaby na ceny paliw na stacjach benzynowych, gdyż rząd ma wpływ na dwa największe koncerny paliwowe.

Polityk PiS jest zdania, że rząd powinien reagować na rosnące ceny paliw, tak, jak robią to rządy we Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Według niego, Polska powinna wystąpić na forum Komisji Europejskiej o obniżenie minimalnych stawek akcyzy w sytuacji, gdy cena ropy rośnie. Przemysław Gosiewski skrytykował rząd Donalda Tuska za bierność w tej sprawie. Jego zdaniem, gabinet Platformy Obywatelskiej dąży w ten sposób do tego, by Polska jak najszybciej weszła do strefy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.