Facebook Google+ Twitter

Gosiewski o komisji śledczej ws. śmierci Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-22 09:49

Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski podkreślił konieczność powołania sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzsztofa Olewnika. Jego zdaniem komisja podczas swoich prac powinna się skoncentrować na wyjaśnieniu wątków systemowych, a nie kryminalnych.

W opinii polityka Prawa i Sprawiedliwości, posłowie powinni zadać sobie pytanie, dlaczego instytucje państwowe działały w sposób opieszały oraz zweryfikować tezę, że politycy wywierali naciski na pracę śledczych. Przemysław Gosiewski uważa również, że komisja powinna zbadać domniemane kontakty pomiędzy politykami a światem przestępczym, do jakich miało dochodzić podczas śledztwa.
W opinii szefa klubu PiS, komisja miałaby zająć się również zbadaniem prawidłowości działań funkcjonariuszy policji oraz prokuratury w postępowaniach dotyczących uprowadzenia i zabójstwa Olewnika.

Zdaniem Przemysława Gosiewskiego na czele komisji powinien stanąć polityk opozycji. Szef klubu PiS, nie zgodził się z sugestiami ograniczenia grona członków tego gremium. O potrzebie powołania niewielkiej komisji, ze względu na konieczność zachowania tajemnicy, mówił wczoraj marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski. Według szefa klubu PiS zbadanie tak ważnej sprawy wymaga powołania większej liczby osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.