Facebook Google+ Twitter

Gosiewski: prezydent nie musi zabierać głosu

- Jeżeli chodzi o dzisiejszą sytuację, to pan prezydent nie musi zabierać głosu - powiedział w dzisiejszym "Kontrwywiadzie" w radiu RMF wicepremier Przemysław Gosiewski. Gosiewski uważa, że sytuacja polityczna jest jasna, dlatego prezydent nie musi jej komentować.

Według wicepremiera Przemysława Gosiewskiego nie ma potrzeby, żeby prezydent zabrał głos po wyborach parlamentarnych / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska/PIOTR KRZYŻANOWSKI- Ja uważam, że prezydent zabierze głos wtedy, gdy będą kolejne kroki w zakresie powołania rządu, natomiast jeżeli chodzi o obecną sytuację, to pan prezydent po prostu nie musi zabierać głosu - powiedział Gosiewski. Na sugestię prowadzącego rozmowę, że prezydent mógłby zareagować na wynik wyborów odparł: - Uważam, że jest to naprawdę niepotrzebne.

Wicepremier dodał, że jego zdaniem Platforma Obywatelska wygrała wybory nie dzięki "pozytywnemu programowi", a dzięki socjotechnice, "mobilizowaniu opinii przeciw, a nie za". Chociaż PiS straciło władzę Gosiewski uważa, że wynik wyborów był sukcesem.
- Jeżeli podchodzimy trzeźwo do wyników to mamy prostą ocenę, że trzy miliony głosowało na PiS w 2005 roku, pięć milionów głosowało teraz - powiedział. - To jest jedyny przypadek w ciągu 18 lat w Polsce, gdzie partii rządząca zwiększyła swoje poparcie.
Gdy redaktor Piasecki przypomniał, że udało się to już SLD, wicepremier dodał: - Nie o tak duży wskaźnik.

Wicepremier chwalił też szefa wojskowego Kontrwywiadu Antoniego Macierewicza. Powiedział, że Macierewicz i rząd premiera Kaczyńskiego uporządkowały służby specjalne, podczas gdy wcześniej rządzący jedynie mówili o takiej konieczności.

Dodał, że 5 listopada Macierewicz wraz z innymi członkami rządu poda się do dymisji. Uważa też, że nawet, jeśli Macierewicz nie podałby się do dymisji, zostanie usunięty przez rząd Platformy Obywatelskiej.
- Sądzę, że Platforma Obywatelska będzie dokonywała bardzo znaczących zmian personalnych - powiedział i dodał, że martwi się, iż zmiany te nie będą merytoryczne, a czysto polityczne.

Wicepremier nie powiedział natomiast czy Antoni Macierewicz zostanie sekretarzem stanu lub ministrem obrony. Wczoraj w TVN24 szef MON Aleksander Szczygło ujawnił, że zwrócił się do premiera Kaczyńskiego z prośbą o mianowanie Macierewicza sekretarzem stanu, aby nie było wątpliwości, czy może łączyć funkcje szefa wojskowego kontrwywiadu i posła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.