Facebook Google+ Twitter

Gospel na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Dilalogu Czterech Kultur nie zabraknie muzyki gospel

Lodz Gospel Choir powstał w Łodzi, w lutym tego roku. Pierwszy publiczny koncert dał 3 czerwca na scenie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, patrona chóru. Zespół śpiewa niemal wszystkie odmiany gospel. Od tradycyjnego i spirituals, po gospel zabarwiony jazzem, bluesem, fanki i soulem.

Skupia osoby wywodzące się z różnych środowisk, dziedzin działalności artystycznej, a także z chórów klasycznych, akademickich i kościelnych. Artystami chóru są uczniowie, studenci i absolwenci łódzkich szkół i uczelni. Grupa jest zespołem autonomicznym, niezwiązanym z żadnym kościołem, co silnie podkreśla jej założyciel i dyrektor, broniąc się tym samym przed zaszufladkowaniem.

Chór został zaproszony do udziału w dwóch znaczących festiwalach - Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi i V Międzynarodowym Festiwalu Warsaw Gospel Days. Oba festiwale odbęda się we wrześniu 2006 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wysłałem do was atrykuł. Zrobiliście z tego ogłoszenie prasowe. Wyrwaliście serce temu atrykulowi. Sensem tego było, że chór ten jest wielokulturowy i wielowyznaniowy. Daletego jego też jego obecnośc na Festiwalu Dialogu czterech Kultur jest uzasadniona. Uważacie się za gebniuszy pióra, a tym czasem redagujecie coś co nie może odbić się od bruku. Nawet tekst nie został fachowo adiustowany
Autor tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA: MiĘdzynarodowym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.