Facebook Google+ Twitter

Gospel w radomskim Kościele Chrześcijan Baptystów

Dnia 3 października o godz. 18 w radomskiej Resursie, odbył się koncert muzyki gospel zorganizowany przez Kościół Chrześcijan Baptystów w Radomiu.

Jane Jackson i jej zespół w trakcie występu. / Fot. Ewa CzajkaMuzyka gospel to pieśni wiążące się z Nowym Testamentem oraz nauką Chrystusa.

Gościem była Jane Jackson z Anglii. Jackson śpiewała z chórkiem składającym się z siedmiu osób, w skład którego wchodziły dwie czarnoskóre wokalistki. Siedmioosobowy zespół Jane Jackson wykonuje utwory w stylu modern-pop gospel. Na co dzień grupa gra w największym chrześcijańskim kościele w Londynie - Kingsway International Christian Center. Jane zaśpiewała około 10 piosenek, niektóre z nich były żywiołowe inne liryczne.

Dzięki uczestnictwu w koncercie mieliśmy okazję poznać muzykę gospel, a także wysłuchać kazania Baptystów, ich opowiadania o religii. Młody Anglik w czasie przerwy głosił Słowo Boże. Opowiadał o Bogu, o Jezusie i o tym, że wszyscy powinniśmy być jednością. Kazanie trwało około 20 minut a wielu ludzi słuchało go z zaciekawieniem.

Po kazaniu Jane zaśpiewała jeszcze kilka piosenek. Pewien mężczyzna siedzący na sali wzruszył się. Na sam koniec koncertu Jane zaproponowała wszystkim zgromadzonym aby klaskali w rytm muzyki razem z nią. Niestety tylko nieliczni przystali na tę propozycję. Koncert trwał około dwóch godzin, na który przyszło około 60 osób, w tym kilkanaście ze zgromadzenia Baptystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.