Facebook Google+ Twitter

Gospodarcza wojna Palestyńczyków z osadnikami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 09:00

Autonomia Palestyńska bojkotuje produkty wytwarzane w osiedlach żydowskich na Zachodnim Brzegu. Władze utworzyły specjalny fundusz, który ma doprowadzić do całkowitego ich wycofania ze sklepów.

Premier Salam Fayyad poinformował, że rząd co miesiąc będzie wpłacał 150 tysięcy dolarów na specjalny fundusz, aby wspomóc rodzimą produkcję i wyprzeć towary produkowane przez osadników żydowskich. Decyzja o utworzeniu funduszu może poważnie odbić się na gospodarce osiedli. Co roku sprzedają one Palestyńczykom towary o wartości 500 milionów dolarów, między innymi owoce, warzywa, jajka, kwiaty, precle, kosmetyki z soli z Morza Martwego oraz wino.

Władze Autonomii rozpoczęły bojkot produktów z osiedli z powodów politycznych i ekonomicznych. Izrael nie godzi się na wstrzymanie rozbudowy osadnictwa żydowskiego na palestyńskich terenach i nie wpuszcza palestyńskich produktów na swoje terytorium. To nie pierwsza tego typu akcja. Wcześniej palestyńska izba handlowa w jednym miast przeprowadziła kampanię "Tulkarem wolne od izraelskich produktów". Specjalnie przeszkolone osoby uczyły Palestyńczyków jak rozpoznawać izraelskie towary i zastępować je rodzimymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.