Facebook Google+ Twitter

Gospodarka i nauka spotka się na Forum w Toruniu 7 i 8 marca

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Już 7-8 marca dzięki Welconomy Forum in Torun Kujawsko-pomorskie stanie się stolicą nie tylko biznesu i polityki. Do miasta Kopernika zjadą także przedstawiciele nauki i uczelni aby dyskutować o przyszłości edukacji w Polsce.

 / Fot. logoOrganizatorem jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które za cel toruńskich spotkań postawiło sobie stworzenia miejsca i pretekstu do corocznego spotkania się przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, by wspólnie podsumować najważniejsze wydarzenia 2015 roku mające kluczowe znaczenie dla Polski, Europy i świat.

W tym roku podczas 2 dni kongresu odbędą się dwie sesje plenarne.

7 marca odbędzie się sesja dotycząca innowacyjność w gospodarce. Zaproszenie do moderacji tej sesji przyjął prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, Premier RP w latach 1997-2001, Przewodniczący PE w latach 2009-2012 Rozwoju.
W fotelach prelengentów usiądą Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dr Marek Cywiński – Dyrektor Generalny Kapsch Telematic Services Sp. z o.o., Jarosław Dąbrowski – Wiceprezes City Service Polska Sp. z o. o., Adam Łącki – Prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, dr Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej,Paweł Olechnowicz – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupa LOTOS S.A.,Ryszard Petru – Ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym.

Drugiego dnia sesja plenarna będzie dotyczyła Nauki w służbie innowacyjności. Moderatorem został prof. dr hab. Andrzej Tretyn – Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swój udział jako panelista honorowy zapowiedział Jarosław Gowin – Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Prelegenci to: prof. dr hab. Piotr Błędowski – Dyrektor Instytutu Gospodarstwa Społecznego, Szkoły
Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Włodzisław Duch – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa
Wyższego w latach 2014-2015, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński – Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana
Wyszyńskiego, prof. dr hab. Henryk Skarżyński – Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu,Konsultant Krajowy ds. Otorynolaryngologii; dr hab. prof. UMK Maciej Wojtkowski – Zespół Optycznego Obrazowania Biomedycznego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Tomasz Zaboklicki – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny PESA Bydgoszcz SA, Paweł Zygarłowski – Prezes Zarządu TEB Akademia Sp. z o. o. założyciela Wyższych
Szkół Bankowych.

Już dzisiaj wiadomo że będzie to duże wydarzenie. Do udziału w obu dniach zapowiedziało się bardzo dużo gości którzy już dziś zapowiadają ostrą dyskusje z panelistami.

Organizatorzy zachęcają do udziału we wszystkich wydarzeniach Welconomy Forum in Toruń.

W ciągu dwóch dni Forum odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych. Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług. Kongres ten daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, co może zaowocować podpisywaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.