Facebook Google+ Twitter

Gospodarka na plus. Przedsiębiorcy więcej inwestują

Nasza gospodarka gna do przodu. Polacy więcej kupują, a przedsiębiorcy zaciągają kredyty na rozwój własnej działalności oraz na nowe inwestycje. Według Głównego Urzędu Statystycznego PKB w drugim kwartale tego roku wzrósł o 5,5 proc.

Polacy więcej kupują/ Fot. Damian KlamkaBardzo dobre wyniki zanotowała polska gospodarka w drugim kwartale 2006 r. Według Głównego Urzędu Statystycznego PKB wzrósł o 5,5 proc. To wynik lepszy niż w I kwartale (5,1 proc.). Lepszy też od przewidywanego + 5-5,4 proc. GUS zanotował także znaczący wzrost nakładu przedsiębiorców na środki trwałe – 14,4 proc. Te dobre wyniki łączą się ze zwiększonym popytem, który według statystyków zyskał 5,1 proc.

Postęp w naszej gospodarce obserwujemy już od 2005 roku. Teraz jest on większy dzięki licznym kredytom zaciąganym przez przedsiębiorców na rozwój działalności oraz na nowe inwestycje. Do wzrostu PKB przyczyniły się także przedsięwzięcia inwestycyjne realizowane dzięki funduszom europejskim. Od początku 2006 zanotowano również napływ zwiększonego kapitału zagranicznych przedsiębFot. Damian Klamkaiorców.

Nowe inwestycje i coraz większe pieniądze przeznaczane na rozwój przedsiębiorstw gwarantują dalszy systematyczny wzrost PKB wczoraj kolejnych miesiącach.

Wczoraj Rada Polityki Pieniężnej podała wiadomość o pozostawieniu bez zmian wysokości stóp procentowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.