Facebook Google+ Twitter

Gospodarka przyspieszyła. Mam się cieszyć?

Ekonomiści donoszą, politycy trąbią - wszędzie wzrosty. Czy jestem tygrysem?

Rzeczpospolita: „Gospodarka wzrosła w porównaniu z ostatnim kwartałem 2005 roku o 6,4 procent PKB, wobec 5,8 procent w trzecim kwartale 2006 roku. Produkcja przemysłowa była większa o 7,8 procent niż rok wcześniej. Natomiast budownictwo o 19,3 procent. Sektor usług rynkowych zanotował wzrost sięgający 5,8 procent”


Od razu widać jak wesoło patrzą w przyszłość emeryci, nauczyciele, rodziny wielodzietne, samotne matki, pielęgniarki... Wszystkim im poprawiło się od tych wiadomości. Im szybciej rośnie "gospodarka" tym lepszy ich los. Widać to gołym - czyli biednym - okiem. Bo okiem w okularach ze złoconą oprawą - widać to trochę słabiej...


Ale cieszmy się i dbajmy o dynamiczne firmy, np. tankując paliwo na stacjach gdzie „orzeł broni jakości” lub kupując „dobre bo polskie” produkty (np. jogurty) - będzie jeszcze lepszy wskaźnik wzrostu.


Aż zostaną ci "dynamiczni" i ci, co zostali daleko w tyle - nie licząc tych, których już nie ma, bo wyjechali. Widocznie przyspieszenie było dla nich za duże i odczuli ścisk żołądka.


A co wtedy, gdy np. nie masz auta i nie możesz wesprzeć Orła wśród polskich firm? Jeszcze gorzej, gdy nie kupujesz „dobrych bo polskich” jogurtów, bo niepolskie są może i gorsze, ale trochę tańsze. Wtedy z tygrysa musi wystarczyć ci tylko samotność polującego drapieżnika. Polującego - na okazję, tropiącego - taniochę, węszącego – przeterminowany łup.


Tak, wszyscy jesteśmy tygrysami, na swój sposób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polującego - na okazję, tropiącego - taniochę, węszącego – przeterminowany łup. Tak wszyscy jesteśmy tygrysami, na swój sposób.

Stanisławie! Dodałabym tylko, że najczęściej te polujące tygrysy są bezzębne i całkowicie bezbronne wobec "opieki" jaka otacza je nasze tanie, solidarne państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.