Facebook Google+ Twitter

Gospodarka ważniejsza niż terroryzm

W siedem lat po atakach na WTC Amerykanie czują się bezpieczniej. Takie wnioski można wysnuć z raportu, który opublikował Instytut Gallupa.

 / Fot. Wikimedia commons - licencja CC.Na pytanie o poczucie zagrożenia ze strony terrorystów w październiku 2001 roku 59 proc. ankietowanych odpowiedziało, że obawia się o los swój i swoich najbliższych. W lipcu tego roku odpowiedziało tak już 47 proc. pytanych. Dziś czyni tak 38 proc. respondentów.

Osłabł także entuzjazm związany z walką z terroryzmem. Zaraz po rozpoczęciu działań zbrojnych w Afganistanie trzy czwarte mieszkańców USA popierała je. Teraz nieco ponad połowa amerykanów nie zmieniła zdania i uważa, że działania władz Stanów Zjednoczonych są jak najbardziej In plus.

To poczucie bezpieczeństwa, jakie po siedmiu latach od wydarzeń z WTC cechuje Amerykanów sprawiło, że znalazło to odzwierciedlenie w spojrzeniu na politykę wewnętrzną ich kraju. Tylko 2 proc. spośród ankietowanych odpowiedziało, że najważniejszym w sprawach USA jest terroryzm. Warto dodać, że podobne zdanie w
październiku 2001 roku miała niemalże połowa ankietowanych.

Dziś uważają oni, że ważniejsza jest naprawa gospodarki i to właśnie podstawowy czynnik, który wymieniany jest jako decydujący podczas zbliżających się wyborów prezydenckich.

Niewątpliwie walka z terroryzmem będzie ważnym zadaniem nowego prezydenta, wszak nie wyeliminowano całkiem tego zagrożenia w oczach obywateli USA i każde nowe niebezpieczeństwo może sprawić, że wróci ono na czoło zainteresowań tych, którzy nie czują się bezpośrednio zagrożeni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.