Facebook Google+ Twitter

Goszczyński game over – kibice ŁKS tracą cierpliwość

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-11-05 08:59

Transparent z takim napisem zawisł w sobotę na ogrodzeniu sektora zajmowanego przez najwierniejszych kibiców piłkarskiej drużyny ŁKS. Fani łódzkiej jedenastki z tzw. galery skandowali nie tylko to hasło. Wielokrotnie wznoszono okrzyki: "Goszczyński! Twój czas minął".

Łódź, 03.11.2007. Transparent skierowany do właściciela spółki piłkarskiej, wywieszony przez kibiców ŁKS "Goszczyński Game Over" podczas meczu Orange Ekstraklasy pomiędzy ŁKS i Wisłą Kraków w Łodzi, 03 bm Goście zwyciężyli 1:0. (dw)PAP/Grzegorz Michałowski / Fot. Kibice domagają się zmiany właściciela piłkarskiej spółki, bo uważają, że nie zbudował drużyny, która w tym sezonie dawałaby gwarancję na utrzymanie się zespołu w piłkarskiej ekstraklasie.

Można zrozumieć frustrację sympatyków ŁKS, ale domaganie się odejścia właściciela spółki bez wskazania nowych źródeł finansowania zespołu jest zabiegiem demagogicznym. Najłatwiej jest wzywać do radykalnych rozwiązań. Kiedy jednak nie słychać odpowiedzi na pytanie, co dalej, takie sugestie zakrawają na głupotę.

Już raz kibice wypędzali ze stadionu właściciela drużyny z al. Unii. Iluż to sponsorów miało wesprzeć zespół, gdy tylko zniknie Antoni Ptak. I co? I nic. Były jedynie puste deklaracje, a przez wiele sezonów ŁKS bronił się rozpaczliwie przed degradacją z drugiej ligi. W klubie nie było ani pieniędzy, ani piłkarzy, którzy gwarantowaliby poprawę sytuacji. Dopiero pomoc Goszczyńskiego sprawiła, że łódzki zespół zaczął się odbijać od dna.

Kto by tam jednak pamiętał o takich szczegółach.

Goszczyński nie chciał po meczu komentować zachowania kibiców. Powiedział jedynie, że sam finansuje drużynę i nie miał do tej pory żadnej propozycji pomocy. Nie trzyma się kurczowo większościowego pakietu w spółce, ale by doszło do zmiany w podziale akcji, musi pojawić się chętny. A takowego, jego zdaniem, nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.