Facebook Google+ Twitter

Gotowanie z Okrasą w Lublinie

Od czwartku do soboty trwał w Lublinie konkurs kulinarny „Smaki lubelszczyzny”. Gościem specjalnym był znany kucharz Karol Okrasa.

Kocioł z barszczem czerwonym / Fot. Krzysztof StanekPo raz kolejny zorganizowano w Lublinie konkurs „Smaki lubelszczyzny”. Uroczystego otwarcia dokonał w czwartek marszałek województwa, Krzysztof Grabczuk. Na Placu Litewskim w Lublinie ustawiono wtedy ogromny kocioł, mogący pomieścić 6 tysięcy litrów zupy. Grupa kilku kucharzy cały czas czuwała nad prawidłowym przyrządzeniem potrawy. Jednocześnie rozpoczął się konkurs kulinarny, w którym udział wzięło ok. 20 restauratorów i kilkanaście szkół z całego województwa. Przewodniczącym jury, które oceniało kulinarne specjały, był szef kuchni hotelu Bristol w Warszawie Karol Okrasa.

Sobota była zwieńczeniem trzydniowej imprezy. Od godziny 12 do 14 zbierano dary w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Prowadzono również licytację wystawionych w ramach tej akcji przedmiotów. Walutą w aukcjach były nie pieniądze, leczKarol Okrasa częstuje lublinian zupą / Fot. Krzysztof Stanek tabliczki czekolady. Lublinianie mogli nabyć m.in. pocztówki podpisane przez kabaret Ani Mru Mru. Karol Okrasa na tą okazję wystawił do licytacji swoją czapkę kucharską. Ostatecznie została wylicytowana za 70 czekolad.

Po ogłoszeniu wyników konkursu przewodniczący jury jako pierwszy poczęstował mieszkańców Lublina zupą. Barszcz czerwony przygotowany został przez Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego. Konsumpcję ciepłej strawy umilała Orkiestra Świętego Mikołaja / Fot. Krzysztof Stanekzgromadzonym Orkiestra Świętego Mikołaja. Ponadto wszyscy, którzy przyszli na Plac Litewski mogli zaopatrzyć się m.in. w miód prosto od pszczelarzy lub spróbować pajdy chleba ze smalcem.

Tegoroczny konkurs "Smaki lubelszczyzny" został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, Radio Lublin i Kurier Lubelski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna impreza, fajna licytacja :) dobry materiał tylko mała korekta , i pod foto pt. Karol Okrasa ...
Lublinianie z Lubelszczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.