Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20813 miejsce

"Gotowy z Nami Staniesz" - harcerze z Legnicy nakręcili film o powstaniu warszawskim

"Gotowy z Nami Staniesz" - taki tytuł nosi film o powstaniu warszawskim nakręcony przez harcerzy. Obraz trwa 42 minuty i w jego produkcji wzięło udział ponad 130 osób.

 / Fot. Poczta Harcerska Azymut 95Harcerze z zastępu Poczta Harcerska Azymut 95 ZHP nakręcili film o powstaniu warszawskim. - Projekt powstał jako wynik przemyśleń, w jaki nietypowy sposób moglibyśmy uczcić 70. rocznicę powstania warszawskiego - mówi drużynowy Jerzy Janicki, reżyser filmu.

- Założenie od początku było takie, że wszystko robią same dzieciaki. Jestem jedynym dorosłym w projekcie. Harcerze z Legnicy sami napisali scenariusz, wcześniej zapoznali się z realiami Warszawy z roku 1944 po to, żeby wiernie odtworzyć miasto w filmie. Zanim stanęli przed kamerą, przeszli szkolenie aktorskie, a także strzeleckie. Bowiem w filmie strzelali z prawdziwej, historycznej broni.

Aktorstwo to nie wszystko. Młodzi legniczanie sami też swój film zmontowali. - Znaleźli również powstańca i poprosili go o udział w filmie - mówi Janicki. - Dziadka głównej bohaterki i samego siebie zagrał pan Zbigniew Grochowski. Gdy narodził się pomysł filmu, miała go tworzyć kilkunastoosobowa grupa. Ale z czasem w produkcję włączyli się też ich rodzice - do zagrania dorosłych.

Czytaj także: Powstanie filmowy portret Marii Skłodowskiej-Curie. Noblistkę zagra Karolina Gruszka. Premiera w 2016 roku


W sumie zaangażowało się ponad 130 osób. - Od pierwszych przymiarek, kompletowania strojów i pisania scenariusza, do końcowego montażu upłynął ponad rok - mówi Jerzy Janicki. - Z pierwotnego założenia, że realizacją zajmie się kilkanaście osób, nic nie zostało. Film "Gotowy z Nami Staniesz" będzie pokazany na wielkim ekranie.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.