Facebook Google+ Twitter

Gowin atakuje PO: To bagno moralne

Jarosław Gowin, który 9 września odszedł z Platformy Obywatelskiej, postanowił skomentować doniesienia o nieprawidłowościach podczas trwających w partii wyborów wewnętrznych. "Dobrze się stało, że media odsłaniają to bagno moralne" - przekonuje były minister sprawiedliwości.

Jarosław Gowin i Donald Tusk / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseW rozmowie z Faktem, Jarosław Gowin stwierdził, że nie dziwią go doniesienia o nieprawidłowościach takich jak pompowanie kół, kupczenie stanowiskami i korumpowanie działaczy, które rzekomo mają miejsce podczas wyborów wewnętrznych w PO. Były minister sprawiedliwości zdradza, że wewnętrzne wybory obserwował po raz pierwszy 4 lata temu i już wtedy widział "ogromną skalę patologii".

Co Jarosław Gowin rozumie przez "ogromną skalę patologii"? Były poseł PO tłumaczy, że chodzi o przyjmowanie dużych grup fikcyjnych działaczy, którzy zgadzają się na wpisanie na listę członkowską. Większa liczba delegatów pozwala później wygrywać wybory szefom kół, powiatów i regionów. Jarosław Gowin zapewnił, że wielokrotnie rozmawiał z Donaldem Tuskiem o tym problemie, jednak premier nie chciał go słuchać. "To jest sytuacja dla niego wygodna. On swoją całą władzę nad Platformą opiera o zasadę dziel i rządź. Lokalni baronowie, którzy mają nieczyste sumienia, są jak plastelina w rękach Donalda Tuska" - tłumaczy Gowin.

Zapytany o inne nieprawidłowości, Jarosław Gowin wspomina sytuację, kiedy to szef jednego z kół pracujący jako kelner, został nagle powołany do zarządu dużej spółki, podlegającej marszałkowi województwa. Były minister sprawiedliwości uważa, że takie zjawiska podważają zaufanie do całej klasy politycznej, ale zaznacza, że podobne patologie występowały za czasów rządów SLD i PiS.

Jarosław Gowin uważa, że w związku z tymi negatywnymi zjawiskami z Platformy Obywatelskiej odchodzą wartościowi ludzie. Według niego media powinny odsłaniać to "bagno moralne", aby wyborcy mogli mu się przeciwstawić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Media no cóż, są jakie są i do odsłaniania się specjalnie nie rwą

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dla mnie jego argumenty i opis sytuacji wewnątrz PO brzmią wiarygodnie. Wiele razy rozmawiałem z tymi ludźmi, co zrobić, żeby PO funkcjonowała lepiej i przede wszystkim dla społeczeństwa, a nie dla własnych interesów. Zostałem wyśmiany. Przemożna chęć władzy przesłania im jakiekolwiek cele społeczne. Gowin prawdopodobnie doszedł do wniosku, że wewnątrz PO nic już nie zdziała. W tej chwili obserwujemy tam długotrwały paraliż decyzyjny. Widzę z komentarzy, że poseł Gowin jest w czambuł potępiany. Ale wracając do meritum, czy mówiąc o sytuacji w PO - nie ma racji ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Gowin teraz jest odważny. To jest tania odwaga, lub co gorsze, dekownik. Był ministrem sprawiedliwości i milczał. Dlaczego wówczas nie zwalczał tych patologii i nieprawidlowosci. Co zrobił? Nic. Nieudana reforma sądownicza, i co jeszcze? A pensja ministerialna na pewno niezla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla Gowina Polska jest najważniejsza, więc bohatersko, ostatkiem sił, wygrzebał się z tego bagna, żeby z prawdziwymi Polakami tworzyć Polskę solidarną, żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio. Z samych "gowinów" chwała Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach ten Gowin ...zemsta jest słodka . Gdyby dalej był ministrem siedziałby cicho. Bagno panie Gowin to cała polityka . Pan też .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2013 13:39

"Dobrze się stało, że media odsłaniają bagno jakim jest PO. Ja o tym bagnie wiedziałem. Ta wiedza nie przeszkodziła mi zasiadać w rządzie przez prawie 2 lata i wspierać PO. Ale dobrze się stało, że media odsłaniają to bagno". J.Gowin w "Fakcie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.