Facebook Google+ Twitter

Gowin: "Biskupi wykonali gest piłata"

Polityk Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin, odniósł się do wygłoszonego wczoraj stanowiska biskupów w sprawie krzyża z Krakowskiego Przedmieścia. W wypowiedzi dla Polsat News podkreślił, że przerzucanie odpowiedzialności w tej sprawie na polityków to "gest piłata".

Krakowskie Przedmieście / Fot. Kamila Glińska"Krzyż nigdy nie może nie być sprawą biskupów" - powiedział Gowin. Według polityka sposób, w jaki zachowali się biskupi to wynik podziałów i bezradności w szeregach Episkopatu, możemy przeczytać na stronie http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/445926,gowin_o_stanowisku_biskupow_ws_krzyza_to_gest_pilata.html.

Abp Józef Michalik powiedział wczoraj, że sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim muszą rozwiązać ci, którzy są zaangażowani w upamiętnienie katastrofy.

Jarosław Gowin, uważa natomiast, że problem ten wymaga współpracy Kościoła, władz państwa i miasta, a także harcerzy. Widzi złe emocje po obu stronach konfliktu, które łączą się rozgrywkami politycznymi. Nie ulega bowiem wątpliwości, że towarzyszą one konfliktowi na Krakowskim Przedmieściu niemal od samego początku.

Gowin zakwestionował dodatkowo zdanie prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, która uznała, że decyzja dotycząca pomnika nie należy do władz miasta. Poseł zdecydowanie wykluczył narodowe referendum, w którym Polacy mieliby się wypowiedzieć, co miałoby się znaleźć na Krakowskim Przedmieściu. Powiedział także, że "prezydent nie powinien w tej sprawie odgrywać szczególnie aktywnej roli".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dyr1966
  • dyr1966
  • 27.08.2010 18:11

Platforma boi się każdego rozwiązania, bo sami nie potrafią rozwiązać sobie samodzielnie nawet butów, a co dopiero. sprawa krzyża, to ich przerasta............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.