Facebook Google+ Twitter

Gowin: Chlebowski walczy przed komisją o odzyskanie zaufania publicznego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 13:03

Polityk Platformy Obywatelskiej zwraca także uwagę, że były szef klubu PO, zeznając przed komisją, wypada znacznie lepiej, niż podczas październikowej konferencji prasowej.

Jarosław Gowin podkreślił, że życzy Chlebowskiemu jak najlepiej, ale jest zbyt wcześnie by spekulować na temat jego powrotu do polityki.

Jarosław Gowin zapowiada także, że w lutym będzie gotowa pierwsza wersja kodeksu etycznego Platformy. Polityk, który kierował tymi pracami, chce, aby było to coś w rodzaju "moralnej preambuły uprawiania polityki".

Jego zadaniem, będzie to uświadomienie parlamentarzystom, jak unikać sytuacji takich, w jakich znalazł się między innymi poseł Chlebowski. Zasady wypracowane przez partię nie zwolnią jednak członków tej partii z dylematów sumienia - zapewnił krakowski poseł.

Jarosław Gowin nie chce też mówić o ewentualnym wykluczeniu Zbigniewa Chlebowskiego z PO, bo - jak tłumaczy - nie zamierza stawiać się w "pozycji Katona". Podkreśla jednak, że jakiekolwiek decyzje w tej sprawie zapadną nie wcześniej niż po zakończeniu prac hazardowej komisji śledczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.