Facebook Google+ Twitter

Gowin: IPN jest Polsce potrzebny i dobrze wypełnia swoje zadania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 09:26

Mimo to poseł Platformy Obywatelskiej uważa, że wczorajsze nadanie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczeń państwowych 22 urzędnikom IPN odbyło się w niefortunnym momencie.

Jarosław Gowin powiedział, że IPN nie powinien być mieszany do walki politycznej, a podniesienie w ostatniej chwili rangi odznaczeń dla urzędników IPN uważa za akt konfrontacji politycznej.

Poseł PO nie chciałby zmieniać ustawy o IPN, ale ma zastrzeżenia do składu Kolegium tej instytucji. Jego zdaniem są tam nominaci partyjni, pochodzący z poprzedniej koalicji rządowej i nie mający nic wspólnego z nauką i historią.

Zamieszanie wokół IPN rozpoczęło się, zdaniem Jarosława Gowina, od wypowiedzi Lecha Wałęsy, który poczuł się urażony książką Pawła Zyzaka. Poseł PO powiedział, że ta książka w niektórych fragmentach jest skandaliczna. Podkreślił, że w takiej sytuacji trudno także dziwić się wypowiedziom Donalda Tuska, ale niektóre wypowiedzi polityków Platformy w sprawie IPN poszły za daleko.

Według Jarosława Gowina Lech Wałęsa jest jedną z najważniejszych postaci na światowej scenie politycznej w ostatnich 30 latach i należy unikać tendencyjnego naświetlania jego postaci.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.