Facebook Google+ Twitter

Gowin: Nie jest potworem z Loch Ness. Nie chce skończyć jak Rokita?

Jarosław Gowin powiedział, że nie ma takich ambicji politycznych, żeby zakładać własną partię polityczną. Chce natomiast odegrać taką rolę choćby jak Leszek Balcerowicz i zrobić coś dobrego dla polskich przedsiębiorców.

"Nie jestem potworem z Loch Ness" - powiedział dzisiaj u Bogdana Rymanowskiego Jarosław Gowin. Minister sprawiedliwości pamięta jak skończył w PO jego kolega, Jan Maria Rokita - wie doskonale, że jego rosnąca popularność może być jego końcem w polityce.

Tym bardziej, że w mediach coraz częściej powtarza się, że Gowin chce na zgliszczach PO zbudować własną formację prawicową. Widzi w niej liberalne skrzydło Prawa i Sprawiedliwości z Przemysławem Wiplerem oraz Pawłem Szałamachą. To dlatego forsuje ustawę deregulacyjną, ponieważ ona zbliża go do polityków partii Jarosława Kaczyńskiego.

Gowin również systematycznie organizuje spotkanie grupy konserwatystów z Platformy Obywatelskiej. Grupa ta liczy około 70 polityków i po raz pierwszy od wielu lat wysuwa się w partii na pierwszy plan. Janusz Palikot mówi, że Donald Tusk chce się przesunąć na prawo i nie wyklucza, że PO pozyska w tym celu polityków PJN, Solidarnej Polski oraz PiS.

Gowin również ma dobre stosunki z ludowcami. Często bierze udział w spotkaniach klubu parlamentarnego PSL. Partia Pawlaka, podobnie jak minister sprawiedliwości, sprzeciwia się podpisaniu „Konwencji Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i dzieci”. Sam Janusz Piechociński mówi o potrzebie powstania nowej partii chadecko- ludowej: "Polakom potrzeba partii, w której mogliby się odnaleźć ci, którzy nie odnajdują się w liberalizmie typu Balcerowicz, w libertynizmie typu Palikot, w demagogii typu Ziobro czy polityce odwetu typu Kaczyński" – mówi Piechociński. I od razu dodaje, że podwaliny takiej formacji można budować właśnie z konserwatystami pod wodzą Gowina: „Łączy nas wiele, mamy ten sam system wartości: rodzina, religijność, patriotyzm”- czytamy w "Newsweeku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i mamy kolejnych którym się wydaje, że tylko oni są w tym kraju ostoją rodziny i patriotyzmu...
Cytuję: "„Łączy nas wiele, mamy ten sam system wartości: rodzina, religijność, patriotyzm”"

A tak naprawdę powinno to brzmieć "dulszczyzna, konformizm, dużo gadania i nic więcej"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.