Facebook Google+ Twitter

Gowin: Pan spodziewał się, że ja przywiozę ten wrak?

Minęły dwa lata od katastrofy smoleńskiej i od dwóch lat trwają starania o odzyskanie wraku rozbitego samolotu pod Smoleńskiem. Rosjanie trzymają go, bo wciąż - jak twierdzą - prowadzą badania i śledztwo na temat przyczyn tej katastrofy.

Sonda

Czy wizyta Gowina w Rosji ułatwi sprowadzenie wraku?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiMinister sprawiedliwości Jarosław Gowin postanowił wykorzystać swoją obecność w Rosji na II Międzynarodowym Forum Prawnym i spotkał się w Sankt Petersburgu z ministrem sprawiedliwości Rosji. Rozmawiał, m.in. na temat zwrotu Polsce szczątków rozbitego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. W programie TVN "Piaskiem po oczach" mówił, że zależało mu, aby "wykorzystać każdą okazję", żeby "przedstawić opinię polskiego społeczeństwa, że ten wrak już dawno powinien być w Polsce".

Na pytanie reportera czy można użyć stwierdzenia, że minister "wrócił na tarczy" z Rosji w sprawie odzyskiwania wraku Tu-154, Jarosław Gowin odparł pytaniem: "Pan spodziewał się, że ja przywiozę ten wrak?"

Rząd rosyjski jest obecnie zajęty skoncentrowany na własnych sprawach. Rosyjski minister sprawiedliwości wyjaśnił, że dla Rosjan "kwestia wraku jest sprawą trzeciorzędną".

Przekaże stanowisko premierowi

Minister Jarosław Gowin, w programie "Piaskiem po oczach" dodał, że jego odpowiednik w Rosji - minister sprawiedliwości Aleksander Konowałow - rozumie potrzebę Polaków, dotyczącą odzyskania rozbitego tupolewa. Skomentował, iż minister Konowałow - to człowiek bardzo dobrze wykształcony, z "generacji polityków nastawionych bardzo prozachodnio". "Myślę, że dobrze mnie rozumiał. Złożył też deklarację, że przekaże moje stanowisko premierowi" - wyjaśnił min. Gowin.

Minister Gowin podkreślił w programie, że przekazał ministrowi Konowałowi, iż polski rząd jest gotowy "podjąć rozmowy eksperckie o sprowadzeniu wraku". Miałyby one – jego zdaniem - dotyczyć "jedynie kwestii technicznych sprowadzenia wraku do Polski". "Nie ma już potrzeby przetrzymywać go ze względu na śledztwo" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

zz
 • zz
 • 21.05.2012 07:45

nie sądzę by ktokolwiek spodziewał by się po Gowinie ,że "sprowadzi" wrak do Polski , to nijaki ,mdły "polityk"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr.D.
 • Piotr.D.
 • 20.05.2012 13:36

Rosjanie już stwierdzili co było przyczyną katastrofy,to co jeszcze sprawdzają?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
 • Roman
 • 20.05.2012 10:29

Rosjanie nie mogą oddać wraku. Gdyby sprowadzono go do Polski, to jakiś PISowiec wrzuciłby 3 naboje do wraku, lub przestrzelił jakąś blachę i byłby dowód że to był zamach

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 20.05.2012 09:34

Prawie wszystkie wpisy to idiotyczna dyskusja między dwoma panami.Znajdźcie panowie inną formę tej durnej dyskusji ,dla dyskusji,a nam pozwólcie poznać innych zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 20.05.2012 09:09

To rzad polski donka nie chce sciagnac wraku i co tu wiele dyskutowac

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polakmały
 • Polakmały
 • 20.05.2012 06:46

A nie prościej jest powiedzieć:oddadzą kiedy zechcą,albo i nie i G. mamy do gadania w tej i innych sprawach drodzy obywatele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj panie MK. Czytać ze zrozumieniem, to Pan niestety nie potrafi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Dzisiaj 20:46
"..myśli jakby tu sprawić żeby ludzie go zaczęli zauważać i kojarzyć pozytywnie?"

Nie przypuszczam. Jak się wyda, ze nikt nie złożył wniosku i nie trwają starania o odzyskanie wraku rozbitego samolotu - tylko imitacja, polityczna gra pozorów, to pan minister zostanie skompromitowany i wymieniony. Jak wielu innych pionków pana premiera Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miroslaw Kraszewski Dzisiaj 18:21
Nie mam zadnych podstaw, zeby Panu w to uwierzyc, poniewaz nie przedstawil Pan zadnego sensownego uzasadnienia. Minister dziala jako przedstawiciel premiera, wiec tutaj nalezaloby sie spodziewac zlecenia.

No, chyba, ze pan fantazjuje..

Nie mam ochoty niczego udowadniać, uzasadniać i tak dalej. Napisałem tylko swoje zdanie. Zgadzanie się z nim nie jest obowiązkowe. :D
Minister może działa jako przedstawiciel premiera, a może postanowił przy okazji samemu się nieco porzucać w oczy.
Z politykami to nigdy nie wiadomo co tak naprawdę znaczą ich wypowiedzi i czemu one na dalszą metę mają służyć. Może np mu się zaczęło nudzić w PO i myśli jakby tu sprawić żeby ludzie go zaczęli zauważać i kojarzyć pozytywnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki pan minister historyk filozofii powinien sobie chyba napisać historyjki i pofilozofować o celowości i sensie logowania do sieci i/lub używania kilkudziesięciu telefonów komórkowych ofiar katastrofy już po katastrofie. Miejsce logowania nie jest podane przez prokuraturę. Powinien również pofilozofować na temat ruchomego czasu katastrofy. Bo cóż mu pozostaje, jak nie filozofowanie, skoro nie ma dowodów rzeczowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.