Facebook Google+ Twitter

Gowin: Polska przygotowuje się do sprowadzenia wraku Tu-154 M

„Polska przygotowuje się do sprowadzenia wraku Tu-154 M” - poinformował Aleksandra Konowałowa, rosyjskiego ministra sprawiedliwości, Jarosław Gowin.

Sonda

Zapowiedź Gowina to:

licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic / Fot. PRSteam.netPolski minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin informację tę przekazał podczas spotkania w Sankt Petersburgu, w kuluarach II Międzynarodowego Forum Prawnego. Zaznaczył, iż ma świadomość, że decyzji o oddaniu wraku nie podejmuje Konowałow, lecz zapowiedział, że strona polska przygotowuje się do przeprowadzenia oficjalnych rozmów w sprawie sprowadzenia wraku - podaje Rzeczpospolita.pl

Spotkanie dotyczyło współpracy prawnej Polski i Rosji, podczas którego obaj ministrowie podpisali porozumienie o decentralizacji obrotu prawnego w sprawach cywilnych. Pozwoli ono polskim i rosyjskim sądom na porozumiewanie się między sobą, pomijając organy centralne obydwu państw. To z kolei ma znacznie usprawnić postępowanie w sprawach cywilnych prowadzonych przez polskich obywateli w rosyjskich sądach.

Wrak samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, od dwóch lat nie został zwrócony do kraju. Jego szczątki są dowodami w śledztwie prowadzonym przez Rosjan i, jak podaje strona rosyjska, dopóki się ono nie zakończy nie mogą go odesłać.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

fgh
  • fgh
  • 20.05.2012 21:09

Taliesin Wczoraj 12:50

panie Taliesin
kowalczyk-kultura-szacunek-majestat.
toż to czysta kpina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taliesin Dzisiaj 12:50
- napisałam tę uwagę własnie dlatego, że obserwując wszystko, cokolwiek dzieje się po Wielkiej Katastrofie, jestem przekonana, że wokół wraku rozpęta się histeria przekraczająca wszystko, co miało miejsce dotychczas.
Dlatego własnie - z szacunku dla majestatu śmierci uważam, że wrak samolotu, zawierający nawet mikroskopijne szczątki ludzi, którzy w nim zginęli - powinien zostać pochowany tak, aby nikt do niego dostępu nie miał. Żaden polityk, żaden bliźniak, żaden dziennikarz i żaden "obrońca krzyża". Wystarczyło by raz w roku rzucić wieniec na fale. Bo w kosmos go nie wystrzelimy; z ziemi zostanie wygrzebany, z muzeum wykradziony po kawałku.
Nikt, nigdy i pod żadnym pozorem nie powinien zawłaszczać tego wraku dla swoich celów politycznych.
"Relikwie" już zostały zamontowane Na Jasnej Górze. I starczy.
Tysiące wraków, latających i pływających spoczywa na dnie morza, istnieje ceremoniał honorowego pogrzeby morskiego, proszę więc nie zarzucać mi braku szacunku dla majestatu śmierci.
Nie wiem jak Pan, ale ja się z nią stykałam wielokrotnie, a własnej oczekuję ze spokojem i pełną świadomością nieuniknionego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Dzisiaj 01:06
"Żeby się dowiedzieć prawdy na jakim co jest etapie trzeba by się tam wkręcić na przeszpiegi."

Ma pan częściowo racje. To są informacje publiczne, wiec wystarczyłoby, żeby któryś z legitymujących się legitymacja W24 użył jej w tym celu i w imieniu W24 zapytał. Ale mnóstwo osób zaspakaja się głęboką niewiedzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 19.05.2012 12:50

Jadwiga Kowalczyk.Nie szanujesz majestatu śmierci twoja sprawa.To brak kultury ,ale świadczy on tylko o tobie.Szkoda bo wiem że stać panią na to aby zrozumieć co to jest szacunek dla człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby szczątki spoczywały w spokoju, proponuję jedyne odpowiednie miejsce:
Od 9 lat Polska ma prawo do użytkowania kawałka dna Pacyfiku. Proponuje złożyć tam wrak; nikt nie będzie go rozdrapywał "na pamiątkę", a turyści upamiętniający swoją bytność przebitym sercem z napisem "kocham Jolkę" - nie będą szargać narodowej świętości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Typowa wrzutka aby móc się pochwalić, że rząd pamięta o wraku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawało by się, że taki bystrzak jak pan MK powinien wiedzieć, że politycy mówią to co im pasuje do sytuacji, a nie to co jest naprawdę.
Żeby się dowiedzieć prawdy na jakim co jest etapie trzeba by się tam wkręcić na przeszpiegi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 19.05.2012 00:24

Pewnie zamiast wraku ;dadzą mu makietę Tu 154M....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro "strona polska przygotowuje się do przeprowadzenia oficjalnych rozmów", oznacza to, że żadnych wcześniej nie prowadziliśmy. Czy jest to niewatpliwy dowod na hamowaie wyjasnienia przyczyn katastrofy przez premiera RP, pana Donalda Tuska?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krojcweld
  • krojcweld
  • 18.05.2012 23:52

Od razu na Jasną Górę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.