Facebook Google+ Twitter

Gowin: prezydent zbliża się do granic śmieszności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 12:21

Zdaniem eurodeputowanego Adama Bielana z Prawa i Sprawiedliwości, marszałek sejmu Bronisław Komorowski łamie standardy demokracji parlamentarnej. W ten sposób Adam Bielan odniósł do wczorajszych wydarzeń w sejmie, kiedy to marszałek Komorowski nie zarządził postulowanej przez PiS przerwy i zwołania Konwentu Seniorów. Wniosek w głosowaniu odrzuciła koalicja PO, PSL.


Posłowie prawa i sprawiedliwości chcieli też uzupełnienia porządku obrad o informację ministra sprawiedliwości w sprawie wywierania nacisków na prokuratorów w celu wymuszenia oskarżenia byłego ministra Zbigniewa Ziobry o popełnieniu przestępstwa. Posłowie PiS, w proteście opuścili salę obrad.

Adam Bielan, w rozmowie w Salonie Politycznym na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia podkreślił, że za czasów rządów PiS, opozycja kierowała pod adresem rządu oskarżenia o łamanie zasad demokracji z dużo błahszych powodów.

Zdaniem Jarosława Gowina z Platformy Obywatelskiej, oskarżanie rządu o łamanie zasad demokracji i porównywanie przez Jarosława Kaczyńskiego Polski do Białorusi, to zbliżanie sie do granic śmieszności. Zdaniem Gowina sprawa ewentualnych nacisków na prokuratora Wojciecha Miłoszewskiego, by ten zajął się sprawą byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, powinna zostać rozpatrzona przez Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka a nie przez posłów w czasie posiedzenia Sejmu.

Zdaniem posła SLD Jerzego Szmajdzińskiego, akcja PiS-u była wcześniej zaplanowanym przedstawieniem politycznym. Zdaniem Szmajdzińskiego, wyjaśnienie czy na prokuratora Miłoszewskiego były wywierane polityczne naciski jest równie ważne, jak wyjaśnienie legalności działań Zbigniewa Ziobry w postępowaniu dotyczącym mafii paliwowej.

Szmajdziński zaznaczył jednak, że od wyjaśniania takich spraw są odpowiednie organy, takie jak Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, które zajmą się sprawą na poważnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.