Facebook Google+ Twitter

Gowin punktuje PO. Przyczyni się do jej upadku?

Jarosław Gowin powiedział, że w Platformie Obywatelskiej jest wiele osób, które chcą się przyłączyć do jego nowego ruchu. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości zmiana w PO będzie możliwa tylko wówczas, gdy partia przegra wybory.

 / Fot. Anna Kaczmarz/PolskapressePoseł Jarosław Gowin wystąpił w "Salonie politycznym Trójki". Pytany przez Beatę Michniewicz czy nadal uważa, że Donald Tusk jest dobrym człowiekiem przyznał, że patrząc w jaki sposób premier traktuje Grzegorza Schetynę, zastanawia się czy miał rację oceniając w ten sposób szefa rządu.

Jednocześnie Gowin ocenił pozytywnie działania niektórych ministrów rządu Tuska. Dobrze wyraził się m.in. o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu czy Tomaszu Siemoniaku. Dodał jednak, że w najważniejszej sferze, czyli gospodarczej, polityka rządu nie idzie w dobrym kierunku.

Poseł przyznał się do współodpowiedzialności za minione 6 lat rządów PO. Podał też przykłady, gdy występował jawnie przeciwko patologiom w partii, szczególnie po wybuchu afery hazardowej.

Pytany o odzew na swój list do kolegów z Platformy powiedział, że był on pozytywny i już wkrótce "znajdzie swój publiczny wyraz". "Staram się budować na polskiej scenie nową jakość. Jest wiele osób z Platformy Obywatelskiej, które chcą się przyłączyć do mojego ruchu i niekoniecznie są to posłowie" - mówił. Gowin. Nie podał jednak żadnych nazwisk.

Zdaniem byłego szefa resortu sprawiedliwości zmiana w kierownictwie PO będzie możliwa, tylko wówczas, gdy partia przegra wybory. Według niego rekonstrukcja nie przyniesie efektów, jeżeli nie dojdzie do zmiany premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na świecie istnieje dziś wiele różnych ustrojów politycznych. Jedne funkcjonują bardzo dobrze, inne zaś trochę gorzej. Niestety żaden z nich nie jest idealny. System partyjny ma wiele wad, jednak, stworzyć dobry, i funkcjonalny ustrój nie jest łatwo. Wymaga to ogromnej dokładności, przemyślenia każdej, nawet najmniej istotnej rzeczy. Jak dotąd, nikt nie doszedł do ideału w państwie, lecz jest to wina tylko i wyłącznie samych ludzi. Bo jacy ludzie, tacy politycy i takie państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadchodzą czasy, by nie głosować na żadnego partyjniaka. Mam nadzieję, że będzie tylu bezpartyjnych kandydatów, że podczas wyborów będzie w kim wybierać
Mógłby się w końcu rząd choć przez jedną kadencję składać z fachowców i ludzi nieskrępowanych partyjnymi doktrynami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek z charakterem i j-j--i zostawia znienawidzoną "swoją" partię , trzaska drzwiami i robi sobie partię . Jarek pierdoła chodzi po mediach i zrzędzi zrzędzi i zrzędzi . Miałby ministra by nie zrzędził ? Też by zrzędził bo lubi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.