Facebook Google+ Twitter

Gowin się "samozawiesił". Graś: Regulamin klubu tego nie przewiduje

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-08-30 15:05

Zarząd Platformy Obywatelskiej ukarał dzisiaj Jacka Żalka i Jarosława Gowina za złamanie dyscypliny partyjnej. Żalek został zawieszony w prawach członka klubu na okres 3 miesięcy. Na Gowina nałożono karę finansową.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJarosław Gowin uznał, że kara nałożona na Jacka Żalka jest surowsza i ogłosił, że zawiesza na trzy miesiące swoje członkostwo w klubie PO. "Regulamin klubu nie przewiduje "samozawieszenia"" - skomentował tę decyzję na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś.

Zarząd PO argumentował, że Jacek Żalek łamał dyscyplinę partyjną częściej niż były minister sprawiedliwości, stąd decyzja o zawieszeniu na trzy miesiące. Gowin stwierdził, że sposób ukarania za łamanie dyscypliny jest niesprawiedliwy. "Taka dysproporcja jest dla mnie niezrozumiała".

Regulamin klubu nie przewiduje zawieszenia samego siebie w prawach członka klubu, przewiduje jedynie nałożenie kary. Gowin mógł natomiast zawiesić się prawach członka partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.08.2013 13:16

Panie Marianie, politycznie - niewielka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak stwierdził sam bohater, jego decyzja ma wymiar solidarności z P. Żalkiem. Ponieważ wg. P.Gowina naruszali w podobnym stopniu, to i nałożone kary powinny być podobne. Tym samym zarzucił zarządowi PO niesprawiedliwe traktowanie.
Oczywiście należy jeszcze przypomnieć sobie jakich spraw tyczyło łamanie dyscypliny partyjnej. Czy czasem nie chodziło o opór w łamaniu obietnic programowych i wyborczych. To dla większości pikuś. Lubią być karmieni pięknymi słowy przez zasłużone postacie.Jak słuchają swych idoli, to wiedzą iż to kpiny u żarty. Ale lubią słuchać. Kto waży się wyłączać te bajania lub myśli o ich wyciszaniu . To na pewno moherowe berety :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam słaby wzrok i czytam "Gowin się powiesił",założyłem okulary-nie powiesił a zawiesił.Nie wiem czy jest jakaś różnica ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Głowacki - Zapewne znał Pan dobrze osobę; ja, daleka od wszelkich partii i kręgów wtajemniczonych, z rosnącym zdumieniem obserwowałam nobliwego (wizualnie) pana, który sposobem działania ujawnił charakrter szui.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie , nie jest tak źle . Z PiS-u została wyrzucona cała czołówka , zostały same miernoty [ słowa p Staniszkis ] i jakoś ciągną . Nadrabiają populizmem i straszeniem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Art trafił na Google Wiadomości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2013 20:29

Musi zapłacić, bo nałożono na niego karę. Ale sam chciał karę nałożyć dodatkową. Takie "samobiczowanie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Długo tak zamierza wisieć ? Nie lepiej było już zapłacić tego tysiaka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Regulamin winien nadążać za duchem czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.