Facebook Google+ Twitter

Gowin: tarcza gwarantuje bezpieczeństwo Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 07:54

Jarosław Gowin z Platformy Obywatelskiej jest przekonany, że umowa w sprawie tarczy antyrakietowej gwarantuje bezpieczeństwo Polski. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że warunki, które udało się wynegocjować rządowi Donalda Tuska są znacznie lepsze, niż te na które skłonny był zgodzić się poprzednie rządy.

Polityk PO zwrócił uwagę, że na polsko-amerykańską umowę składa się nie tylko zgoda na budowę amerykańskiej instalacji w Polsce. Dokument zawiera także gwarancje współpracy militarnej między obydwoma krajami, co zdaniem Gowina jest szczególnie istotne. W jego opinii przekonanie, że sama tarcza byłaby wsytarczającą gwarancją bezpieczeństwa Polski jest błędna. Przypomniał, że w Gruzji również znajdują się amerykańskie instalacje, a to nie uchroniło tego kraju przed rosyjską agresją.
Jarosław Gowin zwrócił uwagę na konieczność aktywnej polityki Polski na wschodzie. Jego zdaniem w interesie naszego kraju jest istnienie między Rosją a Polską państw o stabilnej demokracji i należących do struktur zachodnich. Polityk stwierdził, że dla tego strategicznego interesu warto nawet poświęcić dobre stosunki z Rosją. Dodał, że chyba nikt nie ma wątpliwości, że interesy Polski i Rosji pod rządami Władimira Putina są sprzeczne. Dlatego zdaniem Gowina, kluczowym zadaniem, przed którym stoją polskie rządy w najbliższych latach jest uniezależnienie się od dostaw surowców energetycznych z Rosji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PO tarcza Gowin


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.