Facebook Google+ Twitter

Gowin: Tusk uprawia politykę ciepłej wody w kranie. Tylko to potrafi

"W PO to Schetyna jest rzeczywistym reformatorem. Z nim można się porozumieć. Tusk potrafi uprawiać tylko politykę ciepłej wody w kranie" - powiedział Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie w RMF FM.

 / Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0W Kontrwywiadzie w RMF FM Jarosław Gowin wypowiedział się na temat polityki Platformy Obywatelskiej, referendum ws. sześciolatków, reformy szkolnictwa oraz ostatnich konferencji smoleńskich.

Polityk stwierdził, że odchodząc z Platformy Obywatelskiej, najbardziej żałował rozstania z Grzegorzem Schetyną. "W PO to Schetyna jest rzeczywistym reformatorem. Z nim można się porozumieć" - stwierdził. "Tusk potrafi uprawiać tylko politykę ciepłej wody w kranie".

Gowin wytknął premierowi reformę OFE, którą określił jako "skok na kasę" oraz nieudolne działanie ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Stwierdził, że obie strony mają prawo do własnych komisji śledczych, ale eksperci powinni ze sobą współpracować, a nie wzajemnie się zwalczać. "Obie strony mają prawo do tego, żeby posługiwać się ekspertami, szkoda tylko, że wokół tak ogromnej tragedii jak katastrofa smoleńska jest tyle złych emocji i tyle gry politycznej" - powiedział.

Polityk uważa również, że skoro prawie milion osób zażądało referendum ws. sześciolatków, to powinno się je przeprowadzić. Choć sam uważa, że sześciolatki powinny pójść do szkół, a pięciolatki obowiązkowo do przedszkoli.

Gowin wskazał również inne priorytety w reformie szkolnictwa, m.in. zmianę programu nauczania w liceach. Według polityka, powinno się zrezygnować z nauczania języka polskiego i historii w zakresie podstawowym i przywrócić pełny kurs. "Historia i język polski to są przedmioty, które każdy młody Polak powinien przejść w pełnym zakresie" - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sensowne wypowiedzi, jaka rzadkość na naszej scenie politycznej, ale to może dlatego, że to tak zwany okres przejściowy........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy licealiści nie będą mogli mówić o tym czego uczą ich w szkołach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.