Facebook Google+ Twitter

Gowin walczy z promowaniem homoseksualizmu. Nie wie o czym mówi?

Minister Gowin, z typową dla siebie znajomością prawniczego zagadnienia, wskazuje artykuł 12. Konwencji Rady Europy jako "kontrowersyjny" i promujący homoseksualizm.

 / Fot. PAP/Rafał Guz / Fot. W24Mamy kolejną dyskusję w rządzie - czy podpisać Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Minister Gowin, z typową dla siebie znajomością prawniczego zagadnienia, wskazuje artykuł 12. owej konwencji, jako "kontrowersyjny" i promujący homoseksualizm. Eter zniesie wszystko, dlatego zacytujmy wspomniany artykuł. Na początek "najbardziej kontrowersyjny" punkt 1.

Strony stosują konieczne środki, aby promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn.

Dla ministra Gowina, który jak wiadomo jest prawniczym dyletantem, powyższy punkt jest kontrowersyjny (i najwyraźniej prowadzi do promowania homoseksualizmu). Minister Gowin oczywiście nie ma pojęcia, że powyższy punkt został przez Polskę zaakceptowany w podpisanej w 1980 r. konwencji ONZ dot. likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet i wszelka dyskusja na ten temat jest bezcelowa. Artykuł 5. brzmi następująco:

Państwa Strony podejmą wszelkie stosowne kroki w celu: zmiany społecznych i kulturowych wzorców zachowania mężczyzn i kobiet w celu osiągnięcia likwidacji przesądów i zwyczajów lub innych praktyk, opierających się na przekonaniu o niższości lub wyższości jednej z płci albo na stereotypach roli mężczyzny i kobiety

Ktoś potrafi wskazać różnicę?

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy konwencja Rady Europy nie promuje homoseksualizmu, przytaczam treść "kontrowersyjnego artykułu" w całości:

2. Strony stosują konieczne środki ustawodawcze i inne środki w celu zapobieżenia wszelkim formom przemocy objętym zakresem niniejszej Konwencji, stosowanym przez jakąkolwiek osobę fizyczną lub prawną.

3. Wszelkie środki zastosowane zgodnie z niniejszym rozdziałem uwzględniają konkretne potrzeby osób narażonych na konkretne okoliczności i odnoszą się do nich, a także skupiają się na prawach człowieka wszystkich ofiar.

4. Strony stosują konieczne środki, aby zachęcić wszystkich członków społeczeństwa, a w szczególności mężczyzn i chłopców, do aktywnego
angażowania się w zapobieganie wszelkim formom przemocy objętym zakresem niniejszej Konwencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

krysia
  • krysia
  • 29.09.2012 11:23

Autorowi - prawniczemu dyletantowi - polecam artykuł w Rzeczpospolitej "Ministrowie przeciw konwencji ws. przemocy". Może coś zrozumie z konwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mąż
  • mąż
  • 26.09.2012 15:09

Minister Gowin jest za to otoczony prawnikami. Wątpię, czy jest prawniczym dyletantem - dobre wykształcenie i rozumie się więcej (już nawet abstrahując od tej konwencji). A dyskusja bo obaj dyletanci ? Proszę wybaczyć, kompromituje się Pan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mąż: Ja jestem również prawniczym dyletantem - podobnie jak min. Gowin, więc jestem dobrym partnerem dla niego do dyskusji. Znam natomiast z grubsza (wyraźnie w przeciwieństwie do niego) i potrafię wyszukać akty, które Polska w ciągu ostatnich kilku dekad podpisywała i porównać je z innymi dokumentami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj biedni ci faceci doświadczający przemocy domowej... Żona im pewnie też zabrania uciec do mamusi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mąż
  • mąż
  • 25.09.2012 16:12

A autor jest prawnikiem, że się z takim znastwem wypowiada ? Poziom argumentacji jak wyimki z Gowina. Sugeruję wczystać się w inne wystąpienia G.
Po drugie, to co zapisane, a to, jak konwencja będzie interpretowana to co innego (tu zbliżamy się do osławionego "ducha"). Zwłaszcza że napisane w konwencji bardzo nieprecyzyjnie - postepowemu interpretatorowi "hulaj dusza". A interpretowac będą nie państwa, ale "niezależni esperci", co już słuszne postawy mają wdrukowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek M
  • Jurek M
  • 25.09.2012 15:52

Bagno POwskie chce zniszczyć Gowina - teraz widać, w jakim stadium degeneracji jest Polska i PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
O_dziwo_kobieta
  • O_dziwo_kobieta
  • 25.09.2012 15:41

Problemem konwencji nie jest kwestia "homoseksualizmu" a faktyczny seksizm - lepsza ochrona przed przemocą przysługuje obligatoryjnie kobietom, wyłącznie z racji płci. Jest to jawna dyskryminacja w myśl Orwellowskiej maksymy - są równi i równiejszy. Tymczasem według ostatnich brytyjskich badań 40% facetów również doświadcza przemocy domowej. W takim razie Gowin ma racje, że jest wyraz skrajnie nie przychylnej facetom "feministycznej ideologii". Dlaczego bowiem nie można było wprowadzić neutralnej płciowo "Konwnecji o zwalczania przemocy domowej?.

Druga sprawa definiowanie przestępstw seksualnych według jurysdykcji anglosaskiej - "brak przyzwolenia" - w porządku, ale bez ławy przysięgłych (12 osób musi JEDNOGŁOŚNIE stwierdzić winę po przedstawieniu dowodów, aby skazać) jest to niczym importowanie śmigła z helikoptera do samolotu. Nie będzie działać należycie. Trzeba wprowadzić totalną rewolucję.

Trzeci kwestia - Utopia prawna, nie można ścigać przestępstw poza granicami Polski, które popełnili Polacy w innych krajach. Od tego są tamtejsze wymiary sprawiedliwości i ich jurysdykcja! To jakby polscy śledczy występowaliby o aresztowanie Polaków, którzy w Holandii legalnie palą "trawkę". Nie realne.

Jest jeszcze wiele kwiatków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.