Facebook Google+ Twitter

Gowin, Wipler i Kowal połączą siły. W sobotę powstanie nowe ugrupowanie?

7 grudnia Jarosław Gowin, PJN i Republikanie powołają nową formację polityczną. Trwają końcowe rozmowy dotyczące warunków współpracy.

 / Fot. PAP/Tomasz Gzell"Na pewno będziemy blisko współpracować, jednak formułę tej współpracy jeszcze szykujemy, a szczegóły ogłosimy w sobotę. Przede wszystkim myślimy o tym, żeby pokazać to, co jest najważniejsze, a więc program naszego obozu politycznego" - powiedział Jarosław Gowin Polskiej Agencji Prasowej.

Były minister sprawiedliwości dodał, że nie jest jeszcze przesądzone czy dojdzie do powołania nowej partii czy płaszczyzna współpracy będzie mniej formalna. "Będzie nazwa, będzie logo - ujawnimy to w sobotę" - mówił.

W sobotnim spotkaniu Gowina, Pawła Kowala i Przemysława Wiplera weźmie udział 1,5 tys. osób. Konwencja rozpocznie się w południe w warszawskim centrum Expo. Uczestnictwo zapowiedzieli byli członkowie PO - John Godson i Jacek Żalek.

Wiceprzewodniczący PJN, Paweł Poncyliusz zapowiedział, że w sobotę zbierze się też Rada Krajowa PJN, która zdecyduje o współpracy z inicjatywą Gowina. "Nie wiem na chwilę obecną, czy powstanie jedna partia, czy jeden ruch, ale jedno wiem na pewno: powinniśmy występować pod jednym szyldem, gdyż mamy bardzo podobne wartości i podobne rzeczy chcemy zmienić" - mówił z kolei Paweł Kowal z PJN.

Przemysła Wipler, przewodniczący Republikanów uważa, że Polacy oczekują na polityczną "ofertę umiarkowanego konserwatyzmu i zdroworozsądkowej polityki wolnorynkowej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.