Facebook Google+ Twitter

Gowin wytłumaczył dlaczego "ma w nosie przepisy"

Jarosław Gowin przeprosił za swoje sformułowanie, że "ma w nosie przepisy", ale nie wycofał się z ogólnego sensu swojej wypowiedzi.

 / Fot. PAP/Rafał GuzW ocenie obecnego ministra sprawiedliwości, jego wczorajsza wypowiedź została zmanipulowana. Gowin na konferencji prasowej doprecyzował ją; chodziło mu o to, że w przypadku niejednoznacznych sytuacji, minister powinien kierować się interesem społecznym oraz duchem prawa, a nie jego martwą literą. Gowin jednak zdecydował się przeprosić; uznał, że jako minister sprawiedliwości powinien unikać takich sformułowań.

Dzisiaj politycy lewicy powiedzieli, że złożą na niego doniesienie do prokuratury. W ich ocenie Gowin popełnił przestępstwo. Polityk PO z uśmiechem przyjął tę informację oraz zapewnił, że nie boi się procesu przed Trybunałem Stanu i i nie będzie ukrywał się za immunitetem.

Jarosław Gowin bronił się przed oskarżeniem Ryszarda Kalisza. Tłumaczy, że działał zgodnie z regulaminem urzędowania sądów powszechnych i wielu prawników podziela ten punkt widzenia (choćby prof. Piotr Kruszyński). Podkreślił, że nie tylko minister sprawiedliwości ma prawo zażądać akt sprawy; może to również uczynić w specjalnych okolicznościach: Prezydent RP oraz Rzecznik Praw Obywatelskich (w przypadku ułaskawienia oraz kasacji wyroku).

Gowin wytłumaczył również co miał na myśli mówiąc o "sitwie". Chodziło mu o tych prawników, którzy przymykali oczy na nieprawidłowości w Amber Gold. W jego ocenie, ci ludzie są obecnie zaniepokojeni jego działaniami, ponieważ wiedzą, że zrobi wszystko, aby wyjaśnić aferę Amber Gold.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

1
  • 1
  • 21.09.2012 23:51

Tak to jest z ludźmi na świeczniku z immunitetem i przywilejami, tacy posłowie, sędziowie, prokuratorzy po pewnym czasie czują się tak wyalienowani ze społeczeństwa i ponad nim, że mają w nosie przepisy - tu właśnie jeden się sypnął mimowolnie. Reszta niech się nie cieszy bo to dotyczy wszystkich partii bez wyjątku! Ostatnio przepisy nie dotyczyły posła Macierewicza i posłanki Fotygi podczas próby wejścia na cmentarz przy ekshumacji. Przepisy drogowe nie dotyczą posła Kurskiego, Poseł Niesiołowski wbrew przepisom potrafi wcześniej zakończyć pracę. Prezydent Kwaśniewski pije sobie wódeczkę w czasie pracy. Prokurator wojskowy strzela sobie w głowę ale nie trafia bo jej nie ma - pistoletem wniesionym wbrew przepisom do prokuratury. Sędziowie - przykład leci na bieżąco w TV. Za mało tu miejsca by opisać nasze ,,elity''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chce się wierzyć, że jest to konflikt na tle rasowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
  • mm
  • 21.09.2012 16:14

Gowin trzymaj się i rozwal to skorumpowane towarzystwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.