Facebook Google+ Twitter

Gowin wyzywa Tuska: stań do debaty. Marszałek Kopacz: nie ma potrzeby

Marszałek Ewa Kopacz uważa, że debata Gowin-Tusk nie ma w tej chwili sensu. „Pan Jarosław Gowin jest teraz osobą, która próbuje zaistnieć w mediach i pokazywać siebie, jako lidera partii” – tłumaczy.

 / Fot. A. Barczyński, PolskapresseKilka dni temu Jarosław Gowin w liście otwartym zaapelował do premiera Tuska o udział w debacie, poprzedzającej wewnątrzpartyjne wybory. Premier, jak dotąd, nie odpowiedział na to wyzwanie.

Propozycję z listu otwartego skomentowała za to marszałek Sejmu. Ewa Kopacz uważa, że taka debata nie ma w tej chwili sensu, a Jarosław Gowin, miał swoje 5 minut jako minister i mógł pokazać swoje pomysły na funkcjonowanie partii i resortu sprawiedliwości. „Nie zauważyłam wtedy nadaktywności ze strony pana ministra Gowina” – powiedziała Ewa Kopacz w „Sygnałach dnia” w I programie Polskiego Radia.

Jak stwierdziła, program Donalda Tuska jest znany wszystkim. Jeśli zaś Jarosław Gowin chce pokazać się ze swymi nowymi poglądami, które niewiele mają już wspólnego z Platformą Obywatelską, to „niech się nie krępuje, niech sobie jeździ po terenie, niech sobie robi te debaty z członkami PO i pokazuje ten odkrywczy, nowy program” - powiedziała marszałek Sejmu.

Opublikowany kilka dni temu list otwarty Gowina to żądanie konfrontacji z Tuskiem. „Kiedy dziś uchylasz się od decyzji w sprawie debaty ze mną, nieprzekonująco tłumacząc to brakiem czasu, to podważasz w pełni demokratyczny charakter wyborów” – napisał prowokacyjnie Gowin. Były minister domaga się rozmowy na temat planów zmian w II filarze emerytalnym, nowelizacji budżetu, bezrobocia Polsce. Gowin zakończył list do premiera słowami: "Trzeba przywrócić ludziom nadzieję. Ja jestem gotów. Pozdrawiam Cię serdecznie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Program partii to też wewnętrzna jej sprawa. Kiedyś było, że "program partii programem narodu" i że "rytm kolei - pulsem gospodarki" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo najlepiej jak jest jeden kandydat , który nie znosi konkurencji i ma 99% poparcia .
Wybory na szefa PO to wewnętrzna sprawa partii a nie powód do publicznej dyskusji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ta Kopacz to tylko w swoim imieniu?
On sama jest doskonałym przykładem czym warto zajmować się będąc ministrem :-(.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.