Facebook Google+ Twitter

Gowin zostanie ministrem sprawiedliwości, a Mucha sportu?

Jarosław Gowin zgodził się objąć stanowisko ministra sprawiedliwości - donoszą "Fakty" TVN. Decyzja Donalda Tuska jest zaskakująca, ponieważ do tej pory spekulowano, iż na stanowisku pozostanie Krzysztof Kwiatkowski.

Jarosław Gowin / Fot. PAP/Tomasz GzellJarosław Gowin jest filozofem. Uzyskał stopień doktora i do dziś sprawuje funkcję Rektora Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera. W parlamencie zasiada od 2005 roku. Do zarządu krajowego PO wszedł w 2007 roku. Jeśli informacja stanie się faktem, wówczas pierwszy raz, ministrem sprawiedliwości nie zostanie zawodowy prawnik.

Wykształcenie Gowina według premiera jest dużą zaletą. Gdyby był prawnikiem mógłby być posądzony o powiązania z jedną z korporacji prawniczych. Tuskowi zależy na bezstronności szefa resortu sprawiedliwości.

W czwartek 17 listopada odbędzie się spotkanie Donalda Tuska z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Premier przedstawi personalne propozycje na ministrów w swoim rządzie. Możliwe, że tego samego dnia nazwiska te zostaną podane do opinii publicznej.

Wciąż pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłych ministrów. Ministrem zdrowia miałby zostać Bartosz Arłukowicz, sportu - Joanna Mucha, a środowiska - Marcin Korolec. O miejsce w rządzie nie musi martwić się Jacek Rostowski, Radosław Sikorski i Elżbieta Bieńkowska.

Zaprzysiężenie rządu zapowiedziano na piątek 18 listopada. Po wizycie w Pałacu Prezydenckim, premier wygłosi expose. Następnie zostanie przeprowadzona debata i głosowanie nad votum zaufania dla rady ministrów.

Źródło:TVN 24


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

teodor
 • teodor
 • 18.11.2011 09:42

@Kazimierz Nalewaj ! Cytuję :"W rządzie to tak jak w domu niekiedy dobrym gospodarzem nie jest ten co ma wykształcenie w danej dziedzinie ale myślący." Panie ! A kto w tym rządzie myśli o czymś więcej jak o piłce ? Panie ! Gowin prawicowy konserwatysta, stróż plemników i zygot, "filozof historii" - ministrem sprawiedliwości ?! To tak jakby osła ustawić do wyścigu na hipodromie, a filozofów panie to mamy w pizdu a pożytek żaden. Bądź pan tym myślącym - jak powiadasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 17.11.2011 23:38

NIK stwierdzila ze rzad nie dopelnil swoich obowiazkow w sprzedazy stoczni,ktore mozna bylo uratowac i nie wegzekwowal nawet naleznego odszkodowania za wycofanie sie katarskiego inwestora.Wszystko wskazuje na to ze z Chinczykami od autostrad bedzie tak samo.I co?Media o tym milcza i podniecaja sie nowym rzadem ktory wyglada tak samo obiecujaco jak poprzedni.Nam zaciskac chca pasa a trwonia miliony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.11.2011 17:40

Pani Nalewaj - pan też ;najpierw coś palnie a dopiero póżniej myśli .To samo z rządem Tuska ;nic nie robią cztery lata ,a pózniej myślą co by tu jeszcze spiepszyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rządzie to tak jak w domu niekiedy dobrym gospodarzem nie jest ten co ma wykształcenie w danej dziedzinie ale myślący.Ten co nie myśli tylko najpierw robi a dopiero potem się zastanawia co zrobił to z tego nic dobrego nie wyjdzie.Myślę że premier wie co robi i nie potrzebuje doradców podobnych do pana Czarneckigo jacy są oni cacy i na wszystkim się znają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 17.11.2011 12:25

cofamy się w mroki świętej inkwizycji ,spalcie mnie na stosie bo pluję na krzyż i biblię na Tuska też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prawniczka
 • prawniczka
 • 17.11.2011 11:40

Nowy "nawiedzony".Nie chcę być prorokiem ale żeby nie narodził się nam kapelan do wymierzania kar z pozycji tego stanowiska nie koniecznie zgodnych z prawem cywilnym ale kanonicznym napewno. Ta informacja to jest szooook!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
po
 • po
 • 17.11.2011 10:33

Nasz kochany rząd kupuje drogie zabawki do sejmu tym nierobą ,Ipody ,zeby się biedni nie nudzili,.Ludzie opamiętajcie się w dobie kryzysu te nienajedzone pazerne ,gdzie ludzie przymierają z głodu te miernoty muszą mieć nowe zabawki -kpina z narodu.Może Tusk odchudzi swoją koncelarie z nadmiaru biurokracji i polikwiduje bardzo duże przywileje tej rzeszy pasożytów.Ale on jeszcze chce dać więcej ,PO to partia dbaj ąca o bogatych .Reszta motłochu się nie liczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Krótka ławka" tych co jeszcze posiadają czyste konto w CBA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.11.2011 02:21

Nie wierze w to, co czytam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 16.11.2011 22:57

Premier 4 lata temu obiecywał, że jego rząd będzie rządem profesjonalistów. Był rządem raczej kolesiów. Wśród nich wyróżniał się wieloma cechami min. Kwiatkowski. Jeżeli pan Kwiatkowski przestanie być ministrem to przyczyna jest oczywista. Pan Gowin to niezwykle kulturalny człowiek, ale na Boga to zbyt mało żeby sprawować taki urząd i kierować takim specyficznym resortem. Pomysł zrobienia min. sportu pani Muchy to już żarty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.