Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6025 miejsce

GP Einsiedeln: Dwóch Polaków na podium!

Szwajcarskie Einsiedeln powitało nas niezbyt gościnnie. Ważne jednak, że Adam Małysz zajął 2. miejsce, a tuż za nim uplasował się drugi z naszych reprezentantów – Maciej Kot.

W oczekiwaniu na skok / Fot. Patrycja PrzychodzkaPogoda okazała się dość kapryśna. Zawody wielokrotnie przerywano w oczekiwaniu na lepsze warunki. Dzisiejsza rywalizacja letniego Grand Prix skoków narciarskich zakończyła się już po I części.

Konkurs zaczął się od serii krótkich skoków. Jako pierwszy złą passę przerwał Heung – Chui Choi, który trafił na lekki wiatr pod narty i skoczył 111,5m. Później dobry skok przy niesprzyjającym wietrze oddał Fin – Harri Olli (106m, 6. miejsce). Objął on prowadzenie, gdyż dodano mu aż 13 pkt. Wyprzedził go dopiero Maciej Kot – zwycięzca kwalifikacji (114,5 m, 3. miejsce). Dalej skoczył Michael Neumayer, który wylądował na 115 m. Nie zagroził on jednak W oczekiwaniu na skok / Fot. Patrycja Przychodzkapozycji Polaka, gdyż dostał słabe noty. Po próbie Niemca jury postanowiło obniżyć rozbieg aż o dwie belki. Tak więc każdy kolejny zawodnik otrzymywał już na progu bonus 8,8 pkt.

Stefan Hula skoczył 108 m (15. miejsce). Krzysztofa Miętusa rozproszyło zdjęcie z belki i oddał nieudany skok (102 m, 48. miejsce).

Najlepsza dziesiątka przyprawiła nas jak zwykle o wiele emocji. Świetnie spisał się Dawid Kubacki (109 m, 7. miejsce). Simon Ammann, którego dopingowały rzesze kibiców, skoczył 107 m, co pozwoliło mu objąć 8. pozycję. Niepocieszeni mogą być Austriacy. David Zauner zajął odległe miejsce (104 m), natomiast fatalny skok Thomasa Morgensterna (99,5 m, 14. miejsce) był efektem strasznych warunków pogodowych – dodano mu aż 19,7 pkt! Kalle Keituri ulokował się na 5. pozycji.

Zwyciężył Ito, który prezentuje wyśmienitą formę. Wylądował na 116 m! Nasz Adam skoczył 5 m krócej, ale to nie przeszkodziło mu zająć pozycję wicelidera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Słit.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym być w Einsideln i na żywo podziwiać naszych skoczków, przeżywać te emocje.
Niestety nie miałam takich możliwości i musiał mi wystarczyć ekran tv :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby tak było w zimie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak z ciekawości, relacjonujesz Letnie Grand Prix w skokach z Einsiedeln ;>? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.