GP Singapuru: Hamilton wygrał wyścig, Kubica zajął ósme miejsce

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-27 16:07

Hamilton wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Singapuru. Brytyjczyk z ekipy McLarena, który startował z pole position, prowadził od początku do końca. Robert Kubica zajął ósme miejsce, dzięki czemu zdobył jeden punkt do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Hamilton na mecie był przed Niemcem Timo Glockiem (Toyota) i Hiszpanem Fernando Alonso (Renault). Z rywalizacji o podium wskutek kar nałożonych za przewinienia w alei serwisowej odpadli Niemiec Nico Rosberg (Williams) oraz jego rodak Sebastian Vettel (Red Bull Racing).

Robert Kubica startował z siódmej pozycji, której nie udało mu się obronić po pierwszym okrążeniu. Po 60 kolejnych udało mu się jednak utrzymać punktowane miejsce.

Wyścigu nie ukończyło siedmiu kierowców, w tym kolega Roberta Kubicy z zespołu - Nick Heidfeld, a także Adrian Sutil (Force India) i Mark Webber (Red Bull Racing).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata nadal prowadzi Jenson Button (84 punkty), przed partnerem z zespołu Brawn GP - Rubensem Barrichello (69 pkt.) i Sebastianem Vettelem (54 pkt.). Wśród konstruktorów na czele jest ekipa Brawn GP przed Red Bull Racing i Ferrari.

Do zakończenia sezonu pozostały trzy wyścigi - za tydzień w Japonii, a potem w Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.